Home Najdôležitejšie FOTO Vo februári ukončil tenisovú kariéru, teraz porazil Lacka: Slovák s pätnástou prehrou v sezóne

Lukáš Lacko

MALAGA – Slovenský tenista Lukáš Lacko sa aj naďalej trápi, keď v prvom kole na challengerovom turnaji v španielskej Malage nestačil na 32-ročného Taliana Roberta Marcoru (405.), ktorému podľahol po trojsetovom boji výsledkom 6:4, 4:6, 4:6.

Marcora sa vo februári tohto roku rozhodol oficiálne zavesiť raketu na klinec a ukončiť tak svoju bohatú tenisovú kariéru s najlepším umiestnením na 150. mieste. Minulý týždeň však využil v kvalifikácii Wimbledonu chránený rebríček, ale v úvodnom kole jednoznačne nestačil na Albota, s ktorým prehral 1:6, 4:6.

Marcora: Myšlienky o konci kariéry prišli na konci minulého roku

„Iskra, ktorá odštartovala úvahy o konci kariéry prišla v decembri minulého roku, keď mi pozitívny test na koronavírus zabránil odcestovať do Melbourne a hrať tak na Australian Open. Pred týmto nešťastným momentom som vôbec neuvažoval skončiť, práve naopak, začal som spolupracovať s novým trénerom a mentálnym koučom. Test som mal pozitívny 29. decembra, oddialil som let, ale 6. januára som bol stále pozitívny na molekulárny výter, a preto som musel odlet definitívne zrušiť. Sklamanie bolo veľké, dal som si však čas na rozhodnutie, najprv som odišiel späť do Ríma, následne na Floridu a nakoniec som sa rozhodol odísť do dôchodku. Cítim sa hrdý a spokojný,” priznal ešte vo februári taliansky tenista.

Aktuálne 405. hráč sveta sa však dostal aj na hardový turnaj do Malagy, kde narazil v prvom kole na nášho Lukáša Lacka, ktorý tento rok triumfoval len v dvoch prípadoch. Slovenskému tenistovi vyšiel vstup do zápasu, keď už v úvodnom geme prelomil servis súpera, svoje podanie si pohodlne držal až do konca setu a po 33 minútach sa ujal vedenia.

Roberto Marcora (Foto: Málaga Open – Instagram)

Obrat tenistu, ktorý naposledy triumfoval pred 8 mesiacmi

V druhom sete obaja hráči dominovali na svojich podaniach, v piatom geme však musel Marcora odvracať štyri brejkbaly Lacka, čo sa mu aj podarilo. Za stavu 5:4 prvýkrát udrel na riterne a po využití druhého setbalu vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcom dejstve favorizovaný Lacko rýchlo prehrával 0:2, ale sériou štyroch hier v rade sa dokázal dostať späť do boja o víťazstvo. Od stavu 4:4 však dominoval na kurte Talian, ktorý dvoma gemami strhol víťazstvo na svoju stranu.

Lackovi sa tak opäť nepodarilo prelomiť hernú krízu a po hladkej prehre v minulotýždňovej wimbledonskej kvalifikácii s krajanom Martinom (2:6,1:6) tak prišla ďalšia nečakaná prehra s hráčom, ktorý odohral v tomto roku len svoj druhý zápas.