Home Najdôležitejšie FOTO Tenisová sezóna sa dočká reštartu: Takto vyzerá aktualizovaný kalendár

FOTO Tenisová sezóna sa dočká reštartu: Takto vyzerá aktualizovaný kalendár

by Majo Malinovský
tenisová raketa

LONDÝN – Prvý turnaj tenisovej organizácie WTA sa uskutoční od 3. augusta v Palerme, ATP reštartuje ročník 14. augusta vo Washingtone. Grandslamový US Open je naplánovaný v New Yorku na 31. augusta – 13. septembra. Roland Garros v Paríži by sa mal uskutočniť od 27. septembra do 11. októbra, o týždeň neskôr ako plánovali organizátori. Informovala o tom agentúra DPA.


Tenisovú sezónu prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu. Pokračovať sa bude za prísnych hygienických opatrení s minimálnym počtom divákov, prípadne pred prázdnymi tribúnami. Kalendár je zatiaľ dočasný a v súlade so zmenami situácie vo svete a cestovnými obmedzeniami ho môžu zmeniť. ATP však bude hľadať možnosti ako ho doplniť o ďalšie podujatia.

“Naším cieľom bolo presunúť čo najviac turnajov a zachrániť sezónu. Všetci spolupracujeme, aby sme mohli doplniť súčasný program. V každom momente sa však budeme uisťovať, že vieme ponúknuť bezpečné podmienky,” uviedol predseda ATP Andrea Gaudenzi. Kalendár ATP je známy po Roland Garros, potom by mohla sezóna pokračovať v Ázii či halovými podujatiami v Európe. O finálovom turnaji v Londýne by sa malo rozhodnúť v polovici júla.Kým US Open sa bude hrať bez divákov, organizátori Roland Garros dúfajú, že do konca septembra sa situácia upokojí a na tribúnach sa objavia aj fanúšikovia. “Bude to vyžadovať veľkú dávku spolupráce s orgánmi verejnej správy. Určite by išlo iba o percentá z celkovej kapacity a rozprávať teraz o konkrétnom čísle je predčasné. Teraz sme radi, že sa vôbec môže turnaj uskutočniť,” uviedol podľa agentúry AFP prezident Francúzskej tenisovej federácie Bernard Giudicelli.

Do programu sa nedostal tradičný turnaj Rogers Cup v Kanade. Pôvodne sa mal uskutočniť 8. – 16. augusta v Toronte. Dosiaľ ho zrušili iba cez svetové vojny a v roku 1905. Tento rok nebude ani turnaj ATP v Mníchove, ktorý bol pôvodne naplánovaný na 25. – 3. mája. Podujatie nezaradili ani do druhej polovice sezóny.

Aj turnaje WTA budú podliehať prísnym pravidlám a provizórny kalendár sa bude odvíjať od pandemickej situácie. Predbežne pozostáva z dvadsiatich podujatí, začne sa v Palerme a skončiť by sa mal 9. – 15. novembra finálovým turnajom v Šen-čene. “Po sledovaní situácie vo svete a spolupráci s medicínskymi odborníkmi sme pracovali na príprave čo najbezpečnejšieho prostredia. Teraz môžeme s radosťou zverejniť program na zvyšok sezóny 2020,” uviedol riaditeľ WTA Steve Simon na oficiálnom webe.predbežný program sezóny 2020:

muži:
ATP 500 vo Washingtone – od 14. augusta
ATP 1000 v Cincinnati – od 22. augusta
US Open – 31. augusta – 13. septembra
ATP 250 v Kitzbüheli – od 8. septembra
ATP 1000 v Madride – od 13. septembra
ATP 1000 v Ríme – od 20. septembra
Roland Garros – 27. septembra – 11. októbra

ženy:
WTA International v Palerme – od 3. augusta
WTA Premier 5 New York – od 21. augusta
US Open – 31. augusta – 13. septembra
WTA International Istanbul  – od 7. septembra
WTA Premir Mandatory Madrid – od 14. septembra
WTA Premier Rím – od 21. septembra
WTA International Štrasburg – od 21. septembra
Roland Garros – 27. septembra – 11. októbra
WTA Internatinal Soul – od 5. októbra
WTA Premier Mandatory Peking – od 12. októbra
WTA Premier 5 Wu-chan – od 19. októbra
WTA International Nan-čchang – od 19. októbra
WTA Premier Čeng-čou – od 26. októbra
WTA Premier Moskva – od 2. novembra
WTA Premier Tokio – od 2. novembra
WTA Finals Šen-čen – od 9. novembra
WTA Elite Trophy Ču-chaj – od 16. novembra
WTA International Kuang-čou – 23. novembra

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × one =