Home Najdôležitejšie FOTO Slovenskí tenisti vymenili rakety za kopačky: Nesporný talent ukázali aj vo futbale

FOTO Slovenskí tenisti vymenili rakety za kopačky: Nesporný talent ukázali aj vo futbale

by Roderik Pastier

ŽIAR NAD HRONOM – Slovenskí tenisti ukázali svoje športové nadanie aj vo futbale. Pred pár dňami si spestrili svoju prípravu na zvyšok aktuálnej sezóny v Žiari nad Hronom, kde sa zúčastnili exhibičného zápasu.


Na štadióne v Žiari nad Hronom odohrali exhibičný futbalový zápas proti internacionálom Pohronia. Kopačky si obuli Andrej Martin (30), Filip Horanský (27), Norbert Gomboš (29) a ďalší tenisti!

Slovenskí tenisti majú dokonca svoj vlastný tím aj s vyrobenými dresmi. „Pred tromi rokmi sme si založili futbalový tím, a keď sa naskytne možnosť, tak absolvujeme exhibičné súboje po Slovensku. Hrávame s rôznymi dedinskými klubmi, nedávno sme hrali proti Kalinkovu. Teraz sme si dohodli duel s Pohroním, za ktorý nastúpil napríklad bývalý ligový kanonier Mikuláš Radványi. On je zároveň aj trénerom Pohronia,“ prezradil 171. hráč sveta Filip Horanský.

Kapitánom mužstva je aktuálne najlepší slovenský tenista a 96. hráč sveta Andrej Martin. „On je brankár a chytá naozaj výborne. Keby nehral tenis, možno by sa uplatnil aj v tomto športe,“ doplnil s úsmevom Horanský.

„Futbal ma baví, a keď sa naskytne možnosť, tak si ho vždy rád zahrám. Vytvoriť vlastný tím ma inšpirovali slovinskí a rakúski tenisti,“ vyjadril sa Andrej.Na otázku, či by sa uplatnil na profesionálnej futbalovej scéne ako brankár, odvetil: „Nikto z chalanov nechcel ísť do bránky, tak som sa podujal ja. Ale hrávam občas aj v poli. A či by som sa uživil ako brankár? To neviem, ale mňa celkovo bavia všetky športy.“

Zdroj: cas.sk

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × three =