Home Najdôležitejšie FOTO Slávny virológ skritizoval Djokoviča za jeho postoj k očkovaniu: Trúba, ktorá len hrá dobre tenis

FOTO Slávny virológ skritizoval Djokoviča za jeho postoj k očkovaniu: Trúba, ktorá len hrá dobre tenis

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

MELBOURNE – Ani vidina obhajoby titulu na jeho najobľúbenejšom grandslamovom turnaji Australian Open zrejme nepresvedčí svetovú jednotku Novaka Djokoviča, aby sa uprostred koronavírovej krízy a sprísňujúcich sa opatrení nechal zaočkovať. Svojím postojom k vakcinácii rozdeľuje verejnosť. Jedni v ňom vidia hrdinu, druhí pomýleného hlupáka, ktorý si zbytočne šliape po šťastí a navyše škodí v celosvetovom boji s pandémiou. Do druhého tábora sa dosť ostro zaradil známy taliansky lekár a virológ Roberto Burioni.


Burioni má okrem titulov a doktorátov vo svojej krajine štatút celebrity, ktorá často vystupuje v médiách. A je tiež známym propagátorom očkovania. Nie je teda divu, že ho postoj Djokoviča dráždi. Do jedného z najlepších tenistov v histórii sa oprel v tweete, v ktorom srbského tenistu dával do kontrastu s legendárnym boxerským šampiónom Muhammadom Alim.

“Všimnite si rozdiel medzi naozajstným šampiónom a trúbou, ktorá len hrá dobre tenis,” napísal lekár, čo doplnil presláveným videom, v ktorom v roku 1978 vyzýval Ali rodičov na očkovanie detí proti mumpsu, osýpkam a detskej obrne.

Djokovič, ktorý aktuálne bojuje za Srbsko na finálovom turnaji Davisovho pohára, podľa jeho otca Srdjana nakoniec na Australian Open zrejme nepôjde. „Čo sa očkovania týka, tak to je súkromná záležitosť. A nikto nemá právo sa niekomu vŕtať v súkromí,” uviedol Djokovič starší v rozhovore pre TV Prva.“Nenechá sa vydierať, takže tam zrejme hrať nebude. Ja by som nehral. A on je môj syn, tak si to preberte sami,“ dodal.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 − six =