Home Najdôležitejšie FOTO Polášek so Zelenayom po vydretom víťazstve: Najlepšia atmosféra, akú sme doteraz zažili!

FOTO Polášek so Zelenayom po vydretom víťazstve: Najlepšia atmosféra, akú sme doteraz zažili!

by Roderik Pastier
Igor Zelenay, Filip Polášek

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti vedú v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj Davisovho pohára nad Talianskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC postarali v sobotňajšej štvorhre Filip Polášek s Igorom Zelenayom, ktorí zdolali pár Simone Bolelli, Jannik Sinner 6:3, 1:6, 7:6 (3).


Zelenay: Takúto atmosféru som tu dlho nezažil

“Som veľmi šťastný, že sme s Filipom vyhrali a získali druhý bod. Bol to veľmi ťažký zápas. Sinner i Bolelli hrajú veľmi rýchlo. V druhom sete som mal trochu výpadok, čo bolo spôsobené tým, že som hral v uplynulom období málo turnajov. Bolel ma prst a cítil som to pri volejoch. V treťom sete som sa však cítil čím ďalej tým lepšie. Diváci nás neskutočne hnali k víťazstva, takúto atmosféru som tu dlho nezažil. Diváci boli ďalším hráčom na kurte,” uviedol Zelenay.

Igor Zelenay, Filip Polášek
Filip Polášek s Igorom Zelenayom (Foto: TASR/AP – Jakub Kotian)

Polášek vyzdvihol výkon deblového partnera. “Absolutórium pred Zelim. V uplynulých týždňoch toho neodohral veľa a nie je ľahké naskočiť do vlaku medzi troch tenistov, ktorí pravidelne chodia na veľké turnaje. Klobúk dolu pred Zelim i pred divákmi. Fanúšikovia vytvorili asi najlepšiu atmosféru, akú som v NTC zažil. V tajbrejku nás mohutne povzbudzovali pri každej loptičke. Taliani cítil oveľa väčší tlak. Som rád, že to dobre dopadlo,” zdôraznil víťaz Australian Open z roku 2021.Igor Zelenay, Filip Polášek
Filip Polášek s Igorom Zelenayom (Foto: TASR/AP – Jakub Kotian)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty − twelve =