Home Najdôležitejšie FOTO Nezaočkovaný Djokovič sa nechce vzdať účasti v Indian Wells a na Miami: Opäť požiadal o výnimku

FOTO Nezaočkovaný Djokovič sa nechce vzdať účasti v Indian Wells a na Miami: Opäť požiadal o výnimku

by Roderik Pastier
Novak Djokovič, Australian Open

MIAMI – Srbský tenista Novak Djokovič podľa slov jeho najmladšieho brata Djordjeho požiadal o vstup do USA. 35-ročný Srb, ktorý sa po 10. triumfe na Australian Open vrátil na post svetovej jednotky, by si rád zahral marcové turnaje v Indian Wells a Miami. Spojené štáty však podľa posledných informácii zrušia neočkovaným cudzincom zákaz vstupu do zeme až 11. mája.


Djokovič sa musel rozlúčiť s viacerými turnajmi vrátane minuloročného US Open, pretože sa odmietol dať zaočkovať proti COVID-19 a v súčasnosti nemôže podľa stanovených pravidiel vstúpiť do USA. Spojené štáty majú zrušiť zákaz vstupu neočkovaných cudzincov až 11. mája.

“Bohužiaľ, nemôžeme to ovplyvniť. Novak musí na vstup do krajiny získať špeciálne povolenie. Je dosť neuveriteľné, že zákaz platí v USA už tak dlho. Už dlhší čas vidíme neočkovaných športovcov v akcii po celom svete,” povedal najmladší z bratov Djokovičovcov v rozhovore pre srbskú tlačovú agentúru Tanjug. “Do rozhodnutia zostáva ešte niekoľko dní, dúfame v pozitívny výsledok,” dodal.

Riaditeľ turnaja v Indian Wells a bývalý vynikajúci tenista Tommy Haas zrejme tiež požiadal o výnimku alebo skoršie zrušenie opatrení. “Bolo by dobré, keby sme mohli opatrenie zrušiť o niečo skôr. Určite chce hrať v Indian Wells a Miami a my by sme mu to mali umožniť. Bola by škoda, keby nemohol prísť.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

FOTO Djokovič to schytal od ruskej rodáčky, ktorá má rovnaké zranenie: Mala by som byť schopná s tým zajtra hrať 13 februára, 2023 - 7:48 pm

[…] FOTO Nezaočkovaný Djokovič sa nechce vzdať účasti v Indian Wells a na Miami: Opäť požiadal … […]

Reply

Leave a Comment

5 − 1 =