Home Najdôležitejšie FOTO Návrat bývalej svetovej štvorky na špeciálnom podujatí? Už žiadne depresie, túžba hrať tenis je stále silná

FOTO Návrat bývalej svetovej štvorky na špeciálnom podujatí? Už žiadne depresie, túžba hrať tenis je stále silná

by Roderik Pastier
Kei Nishikori

TOKIO – Japonský tenista Kei Nišikori odohral svoj posledný súťažný zápas vlani v októbri v druhom kole v Indian Wells. Odvtedy sa bývalá svetová štvorka neobjavila na kurtoch kvôli zraneniu. Začiatkom tohto roka musel populárny Japonec dokonca podstúpiť operáciu bedrového kĺbu, a keď si nešťastne vyvrtol členok, bolo jasné, že jeho prestávka bude mať dlhšie trvanie.


Skončiť by mala najneskôr vo februári, konkrétne na podujatí v americkom Delray Beach, ktoré je pre Nišikoriho špeciálnym podujatím.

Práve na Floride získal ázijský elegán v roku 2008 prvý zo svojich dvanástich titulov na okruhu ATP. Ako osemnásťročný mladík si dokonca prišiel po trofej z kvalifikácie. Vo finále zdolal najvyššie nasadeného Američana Jamesa Blakea po obrate 3:6, 6:1, 6:4.

Naposledy hral Nišikori v Delray Beach v roku 2014, keď v osemfinále skrečoval s Rusom Teymurazom Gabašvilim za stavu 2:4. Odvtedy mu zdravotné problémy opakovane zabránili zúčastniť sa na obľúbenom turnaji.

Paradoxne by sa teraz Nišikori mohol v rámci svojho tenisového návratu vrátiť “na miesto činu”. Podľa uznávaného novinára Michala Samulského je tridsaťdvaročný Japonec, ktorý úplne vypadol z oboch rebríčkov, na zozname registrovaných hráčov.

Nišikori, ktorý tento rok neodohral ani jeden zápas, v nedávnom rozhovore priznal, že upadol do depresie. “Dokonca som uvažoval, že skončím s kariérou. Rehabilitoval som doma. Niekoľko mesiacov som sa vôbec nedostal na kurt. Bolo to psychicky náročné,” prezradil v rozhovore pre Daily Online.Zdá sa však, že čierne myšlienky konečne zahnal. Nová motivácia ho ženie vpred. “Chcem sa čoskoro vrátiť. Túžba hrať tenis je stále silná,” uviedol pre FNN News.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four − three =