Home Najdôležitejšie FOTO Mužská Naomi Ósaková? Šiesty hráč sveta priznal ťažkú depresiu a psychické problémy

FOTO Mužská Naomi Ósaková? Šiesty hráč sveta priznal ťažkú depresiu a psychické problémy

by Roderik Pastier
Andrej Rublev

MOSKVA – Ruský tenista Andrej Rublev v nedávnom rozhovore pre firstsportz.com priznal, že trpí ťažkými depresiami.


Na kurte častokrát pôsobí unaveným dojmom, ale zdanie niekedy klame. Tenistom ktorí zistia, že ich ďalším súperom bude práve Rublev, veľa dôvodov k optimizmu nezostáva. Minulú sezónu si Rus na svoje konto pripísal štyri tituly, ktoré mu na konci roka zaistili premiérový štart na Turnaji majstrov, kde došiel až do semifinále.

Rublev však priznal psychické problémy a depresie, s ktorými bojuje. Vo svojej spovedi sa vyjadril aj o svojom pohľade na život a kľúčové otázky, s ktorými spoločnosť zápasí, vrátane duševného zdravia.

“Áno, vždy som mal sklony k depresii. Často som premýšľal o živote a smrti. Asi až príliš často. Keď tu moje dni skončia, vždy budem bojovať za to, čomu verím, čo milujem a koho milujem,” napísal Rublev.

Prvé stretnutie s depresiou aktuálne šiesty hráč sveta priznal v roku 2019, ďalšie veľké psychické problémy nasledovali o 2 roky neskôr po jeho vyradení na domácom turnaji v Moskve. “Vždy som bol zvyknutý bojovať a zrazu to vôbec nešlo. Nemohol som. Zaplavili ma pocity bezmocnosti a zmaru,” priznal.

“V poslednej dobe sa snažím pracovať na niečom, čo je pre mňa veľmi dôležité. Rád by som sa s vami o to podelil. Verím, že to môže pomôcť veľkému množstvu ľudí na tejto planéte,” uviedol Rublev pri príležitosti prezentácie svojej značky “Rublo”, ktorá symbolizuje pár “anjelských krídiel”.“Malo by to byť symbolom nádeje a láskavosti. Verím, že nový rok bude lepší, plný nádeje a že budeme schopní spoločne vniesť do tohto temného sveta iskričku svetla a urobiť ho aspoň o trochu lepší,” uzaviera šesťnásobný grandslamový štvrťfinalista.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + 4 =