Home Najdôležitejšie FOTO Lukáš Klein rozjasal Bratislavu: Na Peugeot Slovak Open zmietol z kurtu chorvátskeho súpera

Lukáš Klein, Bratislava, Peugeot Slovak Open 2023

BRATISLAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open.

V úvodnom kole zdolal Chorváta Dina Prižmiča 6:0, 6:3. Jeho ďalší súper bude víťaz duelu medzi piatym nasadeným Britom Liamom Broadym a Fínom Ottom Virtanenom.

Lukáš Klein, Dino Prižmič, Bratislava, Peugeot Slovak Open 2023
Lukáš Klein a Dino Prižmič (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Klein v prvom sete stretnutia s Prižmičom na centri v NTC dominoval, trikrát prelomil podanie súpera a uštedril mu “kanára”. V druhom dejstve držal Chorvát so slovenským daviscupovým reprezentantom krok iba do stavu 3:3. Ďalšie tri gemy za stali korisťou Kleina, ktorý za stavu 5:3 premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

Veľmi kvalitný výkon

“Myslím si, že som podal veľmi kvalitný výkon. Bol som agresívny, čo bol pred zápasom môj herný plán. Súpera som v prvom sete nepustil takmer k ničomu. V druhom trochu zlepšil servis, mne nevyšlo pár returnov a spravil som niekoľko chýb, no v koncovke som našťastie slávil úspech,” uviedol Klein po hladkom postupe do 2. kola.

dvojhra – 1. kolo: Lukáš KLEIN (SR) – Dino Prižmič (Chor.) 6:0, 6:3, Iľja Marčenko (Ukr.) – Denis Novak (Rak.) 7:6 (6), 6:0, Matteo Martineau (Fr.) – Jakub Menšík (ČR) 4:6, 6:4, 6:1, Andrew Paulson (ČR) _ Gabi Adrian Boitan (Rum.) 6:4, 6:3, Kalin Ivanovski (Mac.) – Peter Gojowczyk (Nem.) 7:6 (3), 6:2

štvorhra – 1. kolo: Ivan Ljutarevič, Vladislav Manatov (Biel./Ukr.) – Lukáš POKORNÝ, Igor ZELENAY (SR) 7:6 (5), 7:6 (3)