John Isner
John Isner (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

FOTO Isner ostro skritizoval ATP a turnaj v Miami za výrazný pokles prize money: Je to pokrytecké, nemyslíte?

MIAMI – Americký tenista John Isner ostro vyjadril svoju nespokojnosť s výrazným poklesom prize money na blížiacom sa turnaji v Miami z pôvodných 16,7 milióna dolárov na 6,68 miliónov.


Isner: Systém ATP je rozbitý

„Celý systém je rozbitý. Hráči a turnaje potrebujú vzájomne kooperovať, ale zrazenie prize money o 60%, resp. o 80% pre víťaza na jednom z najväčších turnajov, ktorý má televízne práva, sponzorov a nové schválené príjmy z hazardu, nie je žiadna spolupráca,“ vyjadril svoju nespokojnosť na Twitteri.

Isner poukázal predovšetkým na to, že neverí slovám funkcionárov o tom, že by bol tenis vo vážnej ekonomickej kríze. „Je potreba urobiť skutočný audit, aby ste zistili, ktoré turnaje ekonomicky trpia a následne urobiť akýsi finančný vzorec. Je úžasné, že na väčšine veľkých turnajov nič takéto nemáme,“ pokračoval.

„Pozrite sa na NBA, MLB, NHL alebo PGA Tour. Neporovnávajme príjmy a popularitu týchto športov, ale treba sa pozrieť na ich štruktúru, zastúpenie talentov a percento modelov príjmu. Tenis trpí konfliktami a nedostatkom transparentnosti,“ vysvetľuje Američan.

S ďalšou vecou, s ktorou americký dlháň nesúhlasí je nepomer medzi platmi funkcionárov a úbytkom peňazí v tenise. „Tenisti znížia svoje príjmy o 60%, víťazi dokonca o 80%, ale manažérom ATP zostanú plné platy a ďalšie výhody? To vyzerá pokrytecky, nemyslíte si?“ dodal.Turnaj v Miami štartuje 23. marca a celý turnaj budú musieť tenisti stráviť v bubline s častým testovaním. Svoj voľný čas budú môcť tráviť len v hoteli či turnajovom areáli a tí, ktorí nebudú tieto nariadenia rešpektovať, budú z turnaja vylúčení a sankcionovaní.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × three =