Home Najdôležitejšie FOTO Horanský po jednom z najväčších skalpov v kariére: Každá výmena bola ako o život, ľudia mi veľmi pomohli

FOTO Horanský po jednom z najväčších skalpov v kariére: Každá výmena bola ako o život, ľudia mi veľmi pomohli

by Roderik Pastier
Filip Horanský

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti hrajú po úvodnom dni kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Talianskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžil Filip Horanský, ktorý po výbornom výkone nečakane zdolal taliansku dvojku Lorenza Sonega 7:6 (2), 6:3.


Horanský sa dozvedel o tom, že nastúpi, v piatok ráno

“Snažil som sa na duel čo najlepšie pripraviť a rozohrať sa. Celý týždeň som trénoval s chalanmi, povrch mi sadol. Dôležité bolo, že od začiatku som bol v zápase. Kapitán Tibor Tóth mi hovoril, čo mám hrať, čoho sa mám držať. Hral som agresívne, čo na Sonega platilo,” priznal v úvode pozápasového rozhovoru.

FOTO+VIDEO: Šok v bratislavskom NTC: Famózny Horanský zdolal 21. hráča sveta a vyrovnal na 1:1

“Kľúčový bol tajbrejk prvého setu. Ľudia mi veľmi pomohli, fanúšikovia vytvorili skvelú atmosféru. Každá výmena bola ako o život. Celý zápas som bol ako v tranze. Som rád, že som sa kapitánovi aspoň čiastočne odvďačil za dôveru. Zajtra musíme získať dva body, verím, že aj s pomocou skvelého publika sa nám to podarí.”

Filip Horanský
Filip Horanský po výhre nad Lorenzom Sonegom (Foto: TASR/AP – Pavel Neubauer)

Tótha triumf Horanského nad Sonegom až tak veľmi neprekvapil. “Na tréningoch podával Filip veľmi dobre výkony. Išlo o to, aby hral aktívny tenis, aby bol pri základnej čiare a neustupoval. Ak bude hrať takýmto štýlom, môže sa posunúť vyššie v rebríčku. Noro Gombos sa proti Sinnerovi krásne zdvihol. Na začiatku tretieho setu mal mierne navrch a bol blízko k brejku. V závere Sinner ukázal, prečo je hráč Top 10. Norovi však nemôžem povedať ani jedno krivé slovo, odohral vyrovnaný zápas. Sobotňajšia štvorhra je otvorená, je to 50:50. Očakávam vyrovnaný boj.”Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

thirteen − ten =