Norbert Gombos, Tibor Tóth
Norbert Gombos s Tiborom Tóthom (Foto: TASR - Martin Baumann)

FOTO Gombos vyzdvihol prínos Tótha a oživil spomienky na Hrbatého: Uvedomujem si, že hrám za Slovensko

BRATISLAVA – Už pri daviscupovej premiére v dueli proti Rakúsku naznačil, že by raz mohol byť nástupcom Dominika Hrbatého. Norbert Gombos získal skalp vlaňajšieho šampióna US Open Dominica Thiema a dokázal strhnúť publikum v bratislavskom NTC. Po jeho dominantnom výkone a demontáži čilskej jednotky Cristiana Garína sa opäť vynorili spomienky na slovenského tenisového hrdinu.


„Dodo Hrbatý je daviscupová legenda. Do každého zápasu dával srdce i dušu a v tejto tímovej súťaži zdolal mnohých popredných svetových hráčov. Aj pre mňa bol veľká inšpirácia. Tiež sa snažím v každom dueli dať do toho maximum. Uvedomujem si, že hrám za Slovensko a reprezentujem svoju krajinu,“ uviedol Gombos, ktorý prispel k triumfu 3:1 nad silným juhoamerickým tímom dvoma bodmi.

Norbert Gombos (Foto: TASR – Martin Baumann)

Gombos vystihol prínos nového kapitána Tótha

Najlepší slovenský singlista vyzdvihol prínos nového daviscupového kapitána Tibora Tótha, ktorý zažil úspešnú oficiálnu premiéru v tejto funkcii. „Tibor vytvoril pohodu, čo je vždy veľmi dôležité. Tri roky pôsobil ako tréner v tíme, ktorý viedol Domino Hrbatý, podieľal sa na dôležitých rozhodnutiach. Jeho vymenovanie do funkcie kapitána bola správna voľba, čo potvrdil aj duel proti Čile,“ zdôraznil Gombos.Tóth označil za kľúč k úspechu kvalitnú prípravu: „Dbali sme na to, aby chalani išli na zápasy dobre naladení, aby neboli prepálení. Už v utorok tri dni pred začiatkom duelu som oznámil, že vo dvojhrách nastúpia Noro s Alexom Molčanom, aby to chalani vstrebali. Ďalší kľúčový faktor bol návrat Filipa Poláška, s Igorom Zelenayom majú v Davis Cupe výbornú bilanciu. Obaja majú obrovské skúsenosti.“

Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Tibor Tóth oslavuje víťazstvo 3:1 v zápase 1. svetovej skupiny Davisovho pohára (Foto: TASR – Martin Baumann)

Šéf slovenskej lavičky chcel do debla pôvodne nasadiť Lukáša Kleina, napokon sa však rozhodol pre Zelenaya. „Lukáš má od trávnatého turnaja na Mallorke problémy so zápästím. Zlepšuje sa to, ale ešte stále nie je stopercentne fit. Som však presvedčený o tom, že aj on čoskoro dostane príležitosť. Snažíme sa do tímu postupne zapracovať mladých hráčov, ktorí majú perspektívu, je to správna cesta.“

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Jozef Kovalík

Slováci v akcii: Utorok 28. marca

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 21 slovenských zástupcov. Kovalík a Gombos na challengeroch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 16 =