Home Audio/video FOTO Francúzskeho tenistu v Adelaide diskvalifikovali za verbálny útok na empajrového rozhodcu

diskvalifikovaný Corentin Moutet

ADELAIDE – Francúzsky tenista Corentin Moutet skončil na turnaji v austrálskom Adelaide po tom, čo sa ho empajrový rozhodca po dohode so supervízorom rozhodli diskvalifikovať.

92. hráč sveta čelil v osemfinálovom dueli na turnaji s názvom Adelaide International turnajovej sedmičke Srbovi Djeremu. Podľa francúzskeho spravodajského kanála BFMTV mal Moutet na konci druhého setu niekoľkokrát adresovať hlavnému rozhodcovi výrok “je*em ťa” v dôsledku sporných momentov, ktoré boli zahlásené proti francúzskemu tenistovi.

Francúz vyhral prvý set 6:4 a v tomto druhom viedol už 4:2, ale následne sa začali diať nečakané veci. Srbský súper otočil priebeh druhého dejstva na 5:4 a k inkriminovanému momentu došlo v dvanástej hre, kedy Moutet stratil podanie po tom, čo viedol 40:0 a následne prišiel aj o dobre rozohraný set.

Po prehratom sete Moutet spustil spŕšku vulgarizmov na adresu empajrového rozhodcu a následne obaja hráči odišli z kurtu na toaletnú prestávku.

Keď sa Francúz vrátil späť na kurt, hlavný rozhodca zavolal supervízora turnaja a následne po dohode s ním ho diskvalifikoval pre nešportové správanie. V dôsledku toho príde Moutet o svoju finančnú odmenu za postup do druhého kola, pravdepodobne ho neminie ani mastná pokuta.

Reakcia Mouteta na seba nenechala dlho čakať

„Iný človek, iné pravidlá. Budú sa ku mne správať dobre vtedy, keď ma budú potrebovať,” napísal nenasadený tenista vo svojom príbehu na Instagrame bez toho, aby to ďalej rozvádzal. Zaujímavosťou je, že v súboji s Djerem takto Francúz nevzplanul po prvýkrát. Vlani na Roland Garros po prehratom sete hádzal nahnevane svoju raketu.