Home Najdôležitejšie FOTO Druhé zápasy dňa pre slovenských deblistov úspešne neboli: Kužmová titul nezíska, Polášek končí v semifinále

MELBOURNE – Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom nepostúpili do finále štvorhry na turnaji ATP Great Ocean Road Open v austrálskom Melbourne. V sobotnom semifinále podľahli ako tretí nasadení britsko-brazílskemu páru Jamie Murray, Bruno Soares 2:6, 6:7 (0).

V zápase si vypracovali dve brejkbalové príležitosti, no ani raz nedokázali svojim súperom zobrať servis. Za semifinálovú účasť si Polášek pripíše do rebríčka ATP 90 bodov a v online renkingu mu naďalej patrí 17. priečka.

Po Poláškovi skončila aj Kužmová

Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Ruskou Annou Kalinskou prehrali vo finále štvorhry WTA Yarra Valley Classic v austrálskom Melbourne. V poslednom zápase podľahli tretiemu nasadenému páru Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová z Japonska 3:6, 4:6.

Anna Kalinská a Viktória Kužmová (Foto: Instagram – Tomáš Hrunčák)

Dvadsaťdvaročná Kužmová sa posunula v rebríčku štvorhry WTA na 29. miesto a vyrovnala svoje deblové osobné maximum.

Finálovému zápasu predchádzal v sobotu aj semifinálový duel ženskej štvorhry. V ňom podali Kužmová s Kalinskou výborný výkon proti štvorkám pavúka Jing Jing Duanovej, Sajsaj Čengovej z Číny. Po skvelom obrate ich zdolali 0:6, 6:2, 10-5 za 70 minút. Prvý set bol rýchlou záležitosťou čínskeho páru. V druhom dejstve sa však Kužmová s Kalinskou zlepšili na podaní, ani raz si nestratili servis a doviedli zápas do supertajbrejku. V úvode získali manko a prehrávali 1-5. Potom sa však nadýchli k veľkému obratu a sériou deviatich víťazných loptičiek v rade otočili vývoj vo svoj prospech a postúpili do finále.

štvorhra – finále:
Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová – Viktória KUŽMOVÁ, Anna Kalinská (SR/Rus.) 6:3, 6:4

štvorhra – semifinále:
Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit/Braz.-2) – Ivan Dodig, Filip POLÁŠEK (Chor./SR-3) 6:2, 7:6 (0)

Zdroj: TASR, stz.sk