Home Najdôležitejšie FOTO Djokovič vôbec nerešpektoval nariadenia: Deň po pozitívnom teste bol na mládežníckom podujatí v Belehrade

FOTO Djokovič vôbec nerešpektoval nariadenia: Deň po pozitívnom teste bol na mládežníckom podujatí v Belehrade

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

BELEHRAD – Srbský tenista Novak Djokovič bol v decembri, iba deň po údajnom pozitívnom PCR teste na koronavírus, na mládežníckom športovom podujatí v Belehrade. Informovala o tom agentúra AFP.


Podľa jeho právnikov dostal Djokovič výnimku z očkovania na základe pozitívneho testu zo 16. decembra. Srb však odovzdával 17. decembra vo svojom tenisovom centre v Belehrade trofeje najlepším mladým hráčom za rok 2021. Na viacerých fotografiách z tejto akcie sú pritom všetci účastníci bez rúšok.

“Nole” pricestoval v stredu do Austrálie, aby sa zúčastnil na Australian Open a pokúsil sa tak získať rekordný 21. grandslamový titul. Po prílete ho však úrady umiestnili do imigračného ubytovacieho zariadenia v Melbourne, keďže mu neuznali výnimku z očkovania na základe víz. Djokoviča čaká v pondelok súd, ktorý rozhodne, či môže v krajine zostať a nastúpiť na turnaji, ktorý odštartuje 17. januára.Jeho zadržanie sa stretlo v rodnom Srbsku s veľkou nevôľou. Stovky ľudí sa od štvrtka zhromažďujú v hlavnom meste a vyjadrujú tak podporu svojmu slávnemu krajanovi.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 − sixteen =