Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

FOTO Djokovič sa vrátil k incidentu na US Open: Volá po zrušení čiarových rozhodcov

PARÍŽ- Aktuálna svetová jednotka Novak Djokovič túži po zásadnej zmene vo svete tenisu. Srb navrhuje úplné zrušenie čiarových rozhodcov, ktorých by mali nahradiť moderné technológie. S názorom prišiel počas Roland Garros, krátko po tom, ako na US Open zasiahol loptičkou čiarovú rozhodkyňu v dôsledku čoho bol diskvalifikovaný.


„So všetkou úctou k tradícii a kultúre nášho športu, ale myslím si, že v tejto technologicky vyspelej dobe sa dokážeme zaobísť aj bez čiarových rozhodcov. Na turnaji v New Yorku sme boli toho jasným dôkazom,“ uviedol v rozhovore srbský tenista.

Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP – Seth Wenig)

Na US Open hlásil auty kvôli opatreniam proti koronavírusu reproduktor na základe jastrabieho oka. Bolo to však len na vedľajších kurtoch a nie na veľkých, kde hral aj Djokovič svoj inkriminovaný zápas.

„Technológie sú v súčasnosti tak vyspelé, že neexistuje žiadny racionálny dôvod, prečo by nemohli zrušiť čiarových rozhodcov. To je môj názor,“ pokračoval Djokovič.

„Samozrejme rozumiem, že to bude drahšie a náklady porastú, ale mali by sme k tomu smerovať. Možno by sa mi nestalo ani to, čo v New Yorku,“ dodalala s úsmevom svetová jednotka.Na Roland Garros jastrabie oko nie je využívané, na antuke sa na rozdiel od iných povrchov dajú sporné momenty preveriť vďaka dopadu loptičky.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Daria Kasatkinová, WTA San Jose

Štátne vyznamenanie pre Kasatkinovú, ktorá priznala vzťah so ženou: Poslanec dumy zúri, žiada jeho zrušenie

MOSKVA – Poslanec ruskej Štátnej dumy Roman Terjuškov nesúhlasí s udelením štátneho vyznamenania pre ruskú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + 16 =