Home Australian Open VIDEO Djokovič po prepustení z detenčného hotela konečne trénoval: Chcem zostať a súťažiť na AO!

VIDEO Djokovič po prepustení z detenčného hotela konečne trénoval: Chcem zostať a súťažiť na AO!

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič už v Austrálii po prepustení z detenčného hotela trénoval. Na tlačovej konferencii to potvrdil jeho brat Djordje. Austrálsky súd v pondelok anuloval rozhodnutie o zrušení Djokovičovho víza, no minister pre imigráciu Alex Hawke stále zvažuje, či si uplatní osobnú právomoc opätovne ho zrušiť.


“Som šťastný a vďačný, že sudca zvrátil rozhodnutie o zrušení môjho víza. Napriek všetkému, čo sa stalo, chcem zostať a súťažiť na Australian Open. Priletel som na to, aby som hral na jednom z najdôležitejších podujatí pred úžasnými fanúšikmi,” napísal líder svetového rebríčka na twitteri.

Popoludní usporiadala jeho rodina v Srbsku tlačovú konferenciu. “Momentálne skúma všetky možnosti. Pre austrálsku vládu to však je veľká prehra,” povedal brat Djordje pre srbskú televíziu TV Prva. Na tlačovej konferencii sa zúčastnili aj rodičia Srdjan a Dijana.

Pred kanceláriou právnych zástupcov Djokoviča v Melbourne sa po verdikte súdu zhromaždili davy fanúšikov. Skandovali jeho prezývku “Nole” a obklopili čiernu limuzínu, ktorá z miesta odchádzala. Jeden z priaznivcov dokonca vyskočil na strechu auta, ktoré malo tmavé sklá, takže nie je známe, či v ňom sedel aj deväťnásobný šampión Australian Open.Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

sixteen + four =