Home Najdôležitejšie FOTO Definitívne zbohom legendárnej šampiónky: Stále rada hrám tenis, ale..

FOTO Definitívne zbohom legendárnej šampiónky: Stále rada hrám tenis, ale..

by Majo Malinovský

BRUSEL – Bývalá svetová jednotka Kim Clijstersová po tretí raz a nadobro ukončila tenisovú kariéru. Tridsaťosemročná matka troch detí sa chce naplno venovať rodine. S ňou sa presťahovala z rodného Belgicka do USA, krajiny svojho manžela.


Stále rada hrá tenis, ale…

“Už dlhší čas som to mala v hlave. Stále rada hrám tenis, v tejto fáze rodinného života sa mu však nedokážem venovať súvisle tri či štyri týždne,” uviedla Belgičanka pre oficiálnu webstránku WTA.Clijstersová ukončila kariéru prvýkrát v roku 2007 a potom znovu o päť rokov neskôr. V roku 2019 sa pokúsila o ďalší návrat, ktorý jej však skomplikovala pandémia koronavírusu i zdravotné problémy. Po svojom “comebacku” nevyhrala ani jeden z troch zápasov, do ktorých nastúpila. Vlani v októbri sa podrobila operácii kolena.

Nevie sa dočkať nových dobrodružstiev

“Rozhodla som sa, že už nebudem hrať oficiálne turnaje. Nemôžem sa dočkať, aké nové dobrodružstvá ma čakajú,” dodala na Instagrame.

Iba tretia matka s grandslamovým titulom

Clijstersová triumfovala v roku 2009 na US Open, čím sa stala iba treťou matkou v histórii s grandslamovým titulom. Celkovo získala šesť grandslamových trofejí, z toho štyri vo dvojhre. Na US Open triumfovala aj v rokoch 2005 a 2010 a v roku 2011 zvíťazila na Australian Open.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × three =