Home Najdôležitejšie FOTO Britská hviezda pre problémy so srdcom ukončila kariéru: Došla mi para, priznala

FOTO Britská hviezda pre problémy so srdcom ukončila kariéru: Došla mi para, priznala

by Roderik Pastier
Johanna Kontová

LONDÝN – Bývalá svetová štvorka Johana Kontová ukončila kariéru. V tom prípade nepomôže britskej reprezentácii v kvalifikácii budúceho ročníka Poháru Billie Jean Kingovej proti Češkám.


Kontová svoje rozhodnutie oznámila v stredu na sociálnej sieti. “Moja hráčska kariéra sa naplnila. Je koniec, som vďačná za všetko, čom som dokázala. Skôr totiž všetko nasvedčovalo tomu, že sa v tenise nepresadím,” uviedla.

Počas desaťročnej profesionálnej kariéry sa Kontová dokázala prebojovať do semifinále dvojhry na Australian Open, Roland Garros i vo Wimbledone, na US Open postúpila najďalej do štvrťfinále.

Vo svetovom rebríčku Kontovej aktuálne patrí 113. miesto. Najvyššie bola na štvrtej priečke v roku 2017, kedy sa stala prvou britskou tenistkou v elitnej päťke od roku 1984.

“O konci som dlho premýšľala. Už nemám psychickú silu ísť ďalej cez bolesť. A keď nemôžem tvrdo pracovať, tak nemôžem na kurte predviesť to najlepšie. Skrátka mi došla para,” napísala tenistka, ktorá do roku 2012 reprezentovala Austráliu.Kontová tak bude chýbať britskej reprezentácii, ktorú budúci rok čaká v boji o účasť na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej zápas v Českej republike. Stretnutie je na programe 15. a 16. apríla. Ešte v júni vyhrala turnaj v Nottinghame a stala sa tak prvou Britkou, ktorá získala titul na okruhu WTA na domácej pôde od roku 1981, keď sa to podarilo Sue Barkerovej.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 + seventeen =