Home Najdôležitejšie FOTO Benčičová sa dočkala veľkej pocty od Federera a ďakovala slovenskému partnerovi: S ním je možné všetko

FOTO Benčičová sa dočkala veľkej pocty od Federera a ďakovala slovenskému partnerovi: S ním je možné všetko

by Majo Malinovský
Belinda Benčičová, Martin Hromkovič

TOKIO – Roger Federer, Billie Jean Kingová či Mary Piercová gratulovali Švajčiarke so slovenskými koreňmi Belinde Benčičovej k triumfu na olympijskom turnaji v Tokiu.


S ním je možné všetko

Na ceste k nemu sa rozbehla v slovenskej extralige a po výnimočnom triumfe poďakovala aj priateľovi a zároveň kondičnému trénerovi Slovákovi Martinovi Hromkovičovi: “S ním je možné všetko,” stručne poznamenala na sociálnej sieti.

Na jar 2020 bola po prerušení sezóny bez zápasovej praxe, naberať ju začala v slovenskej lige. Slovanu Bratislava pomohla k domácemu titulu, následne absolvovala väčšie i menšie turnaje a formu vygradovala v Tokiu. Po postupe do finále sa vyjadrila, že vďaka istote medaily môže hrať uvoľnene a toto mentálne nastavenie zužitkovala, keď Markéta Vondroušová vyrovnala v druhom sete na 1:1. Benčičová neznervóznela, tradične slovenčinou sa povzbudzovala do ďalšieho priebehu a tretí set už zvládla, keď ho vyhrala 6:3. Vondroušovú zdolala tretíkrát v priebehu roka a následne prijímala gratulácie od osobností tenisového sveta.Historickej šampiónke gratuloval aj Federer

Stala sa prvou švajčiarskou tenistkou s titulom v olympijskom singli, z mužov získal zlato Marc Rosset v roku 1992. Benčičová tak dosiahla míľnik, aký v kariére nemajú ani švajčiarski velikáni tohto športu Roger Federer a Martina Hingisová. Benčičová sa postarala o tretie švajčiarske zlato z Tokia, patrí k najúspešnejším súčasným športovcom Švajčiarska, no k Slovensku má pevné väzby. Okrem plynulej slovenčiny, slovenského priateľa a zároveň trénera, ju so Slovenskom spájajú aj rodičia Ivan a Daniela pochádzajúci z Bratislavy, resp. Močenku pri Nitre.

Vnučke bývalého hokejistu Slovana Bratislava Ivana Benčiča gratuloval k olympijskému zlatu aj Roger Federer, keď na svojich sociálnych sieťach zverejnil Benčičovej fotku s veľavravným popisom “história.” Svoje gratulácie k Benčičovej smerovali aj ďalšie tenisové osobnosti ako Billie Jean Kingová, Mary Pierceová, Sabina Lisická či Petra Kvitová.Výsledok v singli ju zaradil do spoločnosti olympijských víťaziek sestier Williamsových (Venus 2000, Serena 2012), Steffi Grafovej (1988), Jennifer Capriatiová (1992) či víťazke predchádzajúcej olympiády Mónici Puigovej. Šancu vyrovnať sa štvorici Serene a Venus Williamsovej, či Nicolasovi Massuovi, ktorí triumfovali na jednej olympiáde v dvojhre aj štvorhre síce po dnešnej deblovej finálovej prehre nevyužila, ale aj tak spravila obrovský zápis do histórie.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × two =