Home Najdôležitejšie Dva odvrátené mečbaly a trojhodinový boj: Kližan v Španielsku vybojoval ďalšiu víťaznú trofej a v rebríčku vyletel o viac ako 100 miest!

Martin Kližan

TELDE – Slovenský tenista Martin Kližan sa na Kanárskych ostrovoch dočkal ďalšej víťaznej trofeje.

Po marcovom triumfe v gréckom Heraklióne sa bývalá slovenská jednotka radovala zo zisku druhej tohtoročnej víťaznej trofeje na antukovom podujatí v španielskom Telde na Kanárskych ostrovoch. Kližan v dnešnom finále proti domácemu Diegovi Augustovi Barretovi Sánchezovi predviedol víťazný obrat a po takmer trojhodinovom boji sa radoval z triumfu po setoch 3:6, 6:3, 7:5.

Kližan síce vstúpil do finále okamžitým brejkom a viedol 2:0, ale následne prehral päť hier po sebe a úvodný set za 45 minút získal domáci tenista v pomere 6:3. Na úvod toho druhého si naopak podanie stratil Kližan, ale odpovedal okamžitým ribrejkom a kým svoje podania vyhrával pomerne hladko, čoraz viac tlačil na podaniach Španiela. Ten síce v štvrtej hre odvrátil dva brejkbaly Kližana a v šiestej vyhral servis po zhode, vo ôsmej už brejku nezabránil a Kližan vyhral druhý set 6:3.

Rozhodujúce tretie dejstvo prinieslo poriadnu drámu, keď v šiestej hre Kližan ako jediný musel na podaní odvracať dva brejkbaly súpera a až do desiatej hry to bola jediná šanca na brejk. Slovenský tenista za kritického stavu 4:5 musel na podaní odvrátiť dva mečbaly súpera, ale vydretý servis bývalú slovenskú jednotku nakopol. V jedenástej hre Kližan súperovi zobral podanie a čistou hrou po dvoch hodinách aj 56 minútach oslavoval zisk ďalšieho titulu.

Ďalší výrazný posun hore

Kližan sa dočkal celkovo svojej 19. singlovej trofeje, pred marcovým titulom v Heraklióne sa naposledy z turnajového triumfu radoval ešte začiatkom augusta 2018, keď ovládol antukové podujatie v rakúskom Kitzbuheli. Bývalá slovenská jednotka sa po triumfe posunula z 843. priečky rebríčka ATP už na 709. miesto renkingu.

M15 Telde (15 000 USD, antuka vonku) – Španielsko

• 11:00 – Diego Augusto Barreto Sánchez (Esp – 3.) vs Martin Kližan – finále 6:3, 3:6, 5:7