Home Najdôležitejšie Fantázia: Filip Polášek na US Open zabojuje o ďalšie grandslamové finále!

Fantázia: Filip Polášek na US Open zabojuje o ďalšie grandslamové finále!

by Majo Malinovský
Filip Polášek

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek sa spolu s Austrálčanom Johnom Peersom prebojovali už do semifinále štvorhry na grandslamovom US Open.


Vo štvrťfinále vyradili ako nasadené osmičky turnajové trojky Francúzov Pierrea-Huguesa Herberta s Nicolasom Mahutom hladko 6:3, 6:2.

Poláškovi s Peersom skvele vyšiel úvod stretnutia, keď po rýchlom brejku si v prvom sete vybudovali rozhodujúci náskok 3:0. Výborne podávali a súperov prevýšili aj na returne. V druhom dejstve za stavu 3:3 musel ísť slovensko-austrálsky tandem pri podaní Poláška cez zhodu. Slovenský deblový špecialista si udržal servis, v ďalšom geme spolu s Peersom Francúzov brejkli a zápas uz dotiahli do úspešného konca.Spoluprácu odštartovali len v lete

Polášek s Peersom odštartovali spoluprácu v lete na turnajoch v zámorí po tom, ako sa slovenský daviscupový reprezentant rozišiel s Chorvátom Ivanom Dodigom, po boku ktorého vo februári triumfoval na Australian Open. V semifinále na US Open nastúpia proti siedmemu nasadenému britsko-brazílskemu páru Jamie Murray, Bruno Soares, ktorý zdolal španielsko-argentínsku dvojicu Marcel Granollers, Horacio Zeballos 6:7 (5), 6:4, 6:4.

muži – štvorhra -štvrťfinále: John Peers, Filip POLÁŠEK (Austr./SR-8) – Pierre-Hugues Herbert, Nivolas Mahut (Fr.-3) 6:2, 6:3

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × three =