Home Najdôležitejšie Horanský na Roland Garros o kvalifikačné finále: V Paríži vybojoval trojsetovú bitku

PARÍŽ – Slovenský tenista Filip Horanský postúpil do semifinále kvalifikácie na grandslamový turnaj Roland Garros. V úvodnom kole zvíťazil na parížskej antuke nad Britom Jayom Clarkeom po trojsetovom boji 6:3, 4:6, 6:3.

Horanský divoký prvý set, v ktorom úvodných päť hier prinieslo päť brejkov, vyhral 6:3, ale potom sa k slovu dostal aj jeho britský súper. Clarke po dvoch brejkoch v úvodných dvoch hrách zobral Slovákovi podanie aj v piatej hre a druhý set už dopodával do víťazného konca 6:4. V rozhodujúcom mal ale opäť navrch Horanský, ktorý síce po brejku súpera prehrával 1:2, ale dokázal otočiť na 6:3, zápas trval dve hodiny aj 18 minút.

V kvalifikačnom semifinále na Horanského čaká španielsky súper Mario Vilella Martínez, ktorý vyradil kvalifikačnú trojku Rakúšana Novaka.

Zdroj: ts, TASR