Home Najdôležitejšie Horanský v Umagu končí už v prvom kole: Slovenský kvalifikant s bosnianskym favoritom neuhral ani set

Filip Horanský

UMAG – Slovenský tenista Filip Horanský neuspel v zápase úvodného kola v chorvátskom Umagu, keď podľahol favorizovanému Damirovi Džumhurovi z Bosny a Hercegoviny.

Horanský, ktorý sa v Umagu do hlavnej súťaže prebojoval cez dve kvalifikačné kolá, začal dobre, keď hneď v druhej hre zlomil favorizovaného súpera. Džumhur ale odpovedal okamžitým ribrejkom a o víťazovi úvodného dejstva rozhodla siedma hra, v ktorej bosniansky favorit brejkol slovenského súpera. Džumhur sa za 36 minút radoval z triumfu 6:4.

V druhom dejstve si v prvých šiestich hrách obidvaja hráči držal servis a dokonca nedarovali súperovi ani jediný brejkbal. Rozhodnutie prišlo v závere setu, keď v siedmej a následne aj v deviatej hre Džumhur brejkol Horanského a slovenský kvalifikant sa po prehre 3:6 v druhom dejstve rozlúčil s turnajom