Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Michel Euler)

Fenomenálny Nadal prekonáva rekord za rekordom: Španielsky matador už predstihol aj legendárneho Connorsa!

BRATISLAVA – Len nedávno jubilejným 20. grandslamovým titulom na obľúbenom Roland Garros (v Paríži to bola 13. trofej) vyrovnal rekord Rogera Federera v počte najcennejších trofejí a už má na krku ďalší rekord.


Španielsky fenomén Rafael Nadal zbiera jeden cenný vavrín za ďalším a nezmazateľným písmom sa zapisuje do tenisovej histórie. Teraz sa mu podaril ďalší prestížny zápis, keď sa v historických tabuľkých dostal pred americkú legendu Jimmyho Connorsa.Rekord Connorsa pokorený

Nadal v elitnej desiatke svetového rebríčka strávil už nekonečných 790 týždňov, čím prekonal Connorsa a potvrdil, že opäť zažíva fantastickú sezónu. Na nedávnom prestížnom podujatí Masters v Paríži oslávil Rafa jubilejnú 1000. výhru na okruhu ATP, čo sa mu podarilo len ako štvrtému hráčovi v histórii. Najviac ich má na konte práve Jimmy Connors (1274), za ktorým nasleduje Roger Federer (1242) a legendárny Ivan Lendl (1068).

Nadal, ktorý sa do elitnej desiatky dostal presne 25. apríla 2005, sa stal historickým rekordérom, keď z elity nevypadol ani na jediný týždeň. Dokonca až v 81 percentách skončil na poste svetovej jednotky (209 týždňov) a v neuveriteľných 93 percentách v elitnej päťke rebríčka (351 týždňov), čo sú vskutku obdivuhodné čísla. V štatistikách nie je zarátaná prestávka spôsobená pandémiou nového koronavírusu.Djokovič je až šiesty

Ešte uplynulý týždeň bol rekord v rukách legendárneho Connorsa, ktorý sa medzi najlepšou svetovou desiatkou držal 789 týždňov, teraz je už prvenstvo v rukách Nadala. Tretím v historickom rebríčku je švajčiarsky velikán Roger Federer (734 týždňov), štvrtý legendárny Ivan Lendl (619 týždňov) a piaty Američan Pete Sampras (565 týždňov). Až na šiestej priečke sa nachádza súčasná svetová jednotka a tretí velikán súčanosti Novak Djokovič, ktorý je v elitnej desiatke už 555 týždňov.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Sobota 2. júla

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii desiatka slovenských zástupcov. Wimbledon (16 815 360 EUR, tráva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 − six =