Home Najdôležitejšie Železný Federer zvládol v Ríme dva zápasy, ustál aj mečbaly

Železný Federer zvládol v Ríme dva zápasy, ustál aj mečbaly

RÍM – Tretí nasadený Švajčiar Roger Federer zdolal v 3. kole turnaja ATP Masters 1000 v Ríme (5 791 280 EUR, antuka vonku) 13. nasadeného Chorváta Bornu Čoriča 2:6, 6:4, 7:6(7).

V úvodnom sete chýbal Švajčiarovi správny úderový rytmus. Na príjme bol neškodný a skvele riternujúci Čorič rozhodol o svojom hladkom víťazstve brejkmi z prvého a tretieho gemu, vďaka ktorým viedol 4:0.

Druhé dejstvo prinieslo gradujúci výkon rodáka z Bazileja. Po brejku na 4:2 ustál pri vlastnom podaní skóre 0:40 a náskok zveľadil. Nasledovali dve čisté hry Chorváta, ale svetová trojka sa za stavu 5:4 dokonale skoncentrovala na gem na príjme.

Tretí set priniesol nádherné tenisové divadlo. Chorvátsky tenista prechádzal hrami pri svojom servise jednoznačnejšie, no brejkbal na 3:2 a neskôr na 5:4 nepremenil. O všetkom musel rozhodnúť tajbrejk. Spočiatku nepresný „Fedex“ v ňom prehrával 4:6, ale v koncovke mu parádne fungoval slajzovaný bekhend i podanie a otočil na 9:7.

• Federer hral poobede aj zápas 2. kola, v ktorom zdolal 6:4, 6:3 Portugalčana Joaa Sousu
  • celkovo dnes strávil na kurte 231 minút
  • na príjme získal oveľa menej fiftínov ako jeho súper (28:42)
  • na druhom turnaji za sebou a 20.-krát v kariére zaknihoval víťazstvo po odvrátení dvojice mečbalov (naposledy proti Monfilsovi v Madride)
  • Čorič dominoval na získané výmeny 107:95

Vo štvrťfinále narazí švajčiarsky tenista na 10. nasadenú domácu hviezdu Fabia Fogniniho alebo grécku osmičku žrebu Stefanosa Tsitsipasa. Menej šťastia mal dnes vo vypätej koncovke Rakúšan Dominic Thiem, ktorý vypadol v 2. kole.