Home Najdôležitejšie Federer zlyhal, dráma v Indian Wells pre del Potra

Federer zlyhal, dráma v Indian Wells pre del Potra

by Tomas Hmira

INDIAN WELLS – Juan Martín del Potro získal na ATP Masters 1000 turnaji v Indian Wells (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku) svoj druhý najcennejší titul kariéry. Vo finále si poradil s Rogerom Federerom 6:4, 6:7(8), 7:6(2).

Úvodný set rozhodol piaty gem, v ktorom sa Argentínčan dokázal presadiť na riterne.

V druhej časti sme brejk nevideli, hoci za stavu 5:4 bol k nemu Federer blízko. Nevyužil dve šance, ktoré zároveň predstavovali setbaly. V skrátenej hre zahodil ďalšie 4 možnosti na ukončenie setu, no napriek tomu sa rozhodujúceho dejstva dočkal. Premenil v poradí siedmy setbal. Ešte predtým odvracal mečbal del Potra.

Až 2 hodiny a 18 minút Švajčiar nedokázal uspieť na riterne. Za stav 4:4 sa mu to v treťom sete podarilo. Krížnym jednoručným bekhendom udrel a ujal sa vedenia 5:4. Zápas ukončiť na servise nedokázal. K dispozícii mal 3 mečbaly. Najmä pri tom posledom nezvolil skrátenie hry správne a del Potro odolal. Poslal zápas do skrátenej hry, ktorá svetovej jednotke hrubo nevyšla.