Home Najdôležitejšie Federer vyrovnal v Indian Wells svoj bradatý rekord, v semifinále ho čaká Čorič

Federer vyrovnal v Indian Wells svoj bradatý rekord, v semifinále ho čaká Čorič

INDIAN WELLS – Najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer a nenasadený Chorvát Borna Čorič postúpili v noci do semifinále ATP Masters 1000 turnaja v americkom Indian Wells (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku).

Ako prvý vydrel postup Borna Čorič. Siedmeho nasadeného Juhoafričana Kevina Andersona zdolal 2:6, 6:4, 7:6(3). Úvodný set patril favoritovi. Rýchlo odskočil do vedenia 3:0, v 8. geme premenil na príjme tretí setbal. Druhé dejstvo otvoril Chorvát brejkom. Juhoafrický obor mal jedinú šancu na ribrejk za stavu 1:2. Tretí set musí rodáka z Johannesburgu mrzieť. Brejkom odskočil do vedenia 4:2, ale vzápätí trestuhodne zaváhal na podaní, za stavu 6:5 bol štyrikrát dva fiftíny od postupu, ale mečbal si nevypracoval. V skrátenej hre robil priveľa chýb, čo ho stálo postup.

Roger Federer si poradil po setoch 7:5, 6:1 s 23. nasadeným Juhokórejčanom Čchung Hjeonom. V úvodnom dejstve sa „Fedex“ bleskovo ujal vedenia 3:0 a zdalo sa, že má všetko pod kontrolou. Rodák zo Suwonu rovnako expresne vyrovnal. V koncovke sa naplno prejavili Švajčiarove skúsenosti. Na začiatku druhej časti odolal štyrom brejkbalom a v ďalších minútach Čchung Hjeona prevalcoval. Federer vyhral aj 16. zápas roka, čím vyrovnal svoje maximum zo sezóny 2006! Zároveň sa v onlajn verzii rebríčka vrátil pred Španiela Rafaela Nadala.

O zvyšných semifinalistoch sa rozhodne dnes večer. Domáca osemnástka žrebu Sam Querrey si to rozdá s 32. nasadeným Kanaďanom Milošom Raoničom. Argentínsku turnajovú šestku Juana Martína del Potra čaká 31. nasadený Philipp Kohlschreiber z Nemecka.