Home Najdôležitejšie Federer po veľkom boji do finále v Indian Wells

Federer po veľkom boji do finále v Indian Wells

INDIAN WELLS – Svetová jednotka Švajčiar Roger Federer zdolal v semifinále turnaja ATP Masters 1000 v Indian Wells (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku) nenasadeného Chorváta Bornu Čoriča za 2 hodiny a 21 minút 5:7, 6:4, 6:4.

Prvý set bol pomerne vyrovnaný. Prvé väčšie komplikácie na podaní zažil Federer až v jedenástom geme. Čoriča pustil k dvom brejkbalom, jeden z nich aj premenil. Chorvát v ďalšej hre bez komplikácií premenil druhý setbal.

Federer už od konca prvého setu pôsobil unavenejším dojmom. Neistotu svetovej jednotky hneď v úvode druhého dejstva využil Čorič a dostal sa do brejku. V ďalších gemoch mal Švajčiar niekoľko brejkbalových príležitostí, ale žiadnu nevyužil. V siedmom geme však musel o svoj servis bojovať cez zhodu. Za stavu 3:4 Švajčiar aj za pomoci „prasiatok“ dokázal prvýkrát prelomiť servis Chorváta a vyrovnal. V ďalšom priebehu už jednoznačne ovládol 2. set.

Rozhodujúce dejstvo obaja hráči začali brejkom. V ďalšom priebehu sa stupňovala Švajčiarova dominancia a hoci sa nedostal k brejku, vytváral si čoraz viac šancí aj na servise súpera. V siedmom geme však sám prišiel o podanie. Servis v ďalšej hre získal naspäť a ďalšie tri gemy, teda až do konca stretnutia, jasne dominoval. Premenil hneď prvý mečbal, ktorý potvrdilo jastrabie oko.

• na prelome 1. a 2. setu získal Čorič 5 hier za sebou
  • Čorič nepustil súpera v 1. sete ani k jednému brejkbalu
  • od Australian Open stratil Federer iba 4 sety (z toho 2 vo finále v Melbourne proti Čiličovi)