Home Najdôležitejšie Federer o Nadalovi: „Sme šťastní, že máme jeden druhého“

Federer o Nadalovi: „Sme šťastní, že máme jeden druhého“

by Michal Pokrivka

Legendárny Talian Adriano Panatta sa nedávno nechal počuť, že nebyť Španiela Rafaela Nadala, získal by Švajčiar Roger Federer 30 až 40 grandslamových titulov. Bazilejský rodák však neľutuje, v akej ére hrá.

„Myslím, že všetci mali silných súperov. Lendl, Becker, Sampras, Edberg, Laver… Každý mal veľkých rivalov a keby som to nebol ja, bol by to niekto iný, kto by bol pre Nadala tým, čím som ja. Sme šťastní, že máme jeden druhého. Obaja môžeme byť hrdí na naše skvelé kariéry. Je to unikátne,“ vyhlásil Federer citovaný portálom Tennis World.

Rafael Nadal a Roger Federer v začiatkoch rivality

Švajčiarsky velikán sa nevyhol ani otázke týkajúcej sa pamätného finále Wimbledonu 2008. Nadalovi vtedy podľahol 4:6, 4:6, 7:6(5), 7:6(8), 7:9. Čo sa mu počas neho premietalo hlavou? „Prosím, neprehraj. Dostaň sa do piateho setu, snaž sa nejak udržať v zápase a skús ho potom možno vyhrať,“ replikoval svoj vnútorný monológ z tajbrejku štvrtého setu.

„Bolo to veľmi tesné. Skutočne epický zápas. Som šťastný, že som ho dotiahol do piateho setu a spravil z toho bitku, o ktorej všetci hovoria. Keby som stratil štvrtý set, minul bekhend, ktorým som odvrátil mečbal a nevyrovnal, ľudia by o tom toľko nerozprávali,“ pokračoval Švajčiar v spomienke na jeden z najlepších zápasov 21. storočia a možno celej histórie.

Tajbrejk štvrtého setu:

„Tak, ako to bol preňho skvelý zápas, úžasný víťazný moment, ja som bol hrdý, že som hral dobre a moja wimbledonská jazda sa skončila takýmto veľkolepým spôsobom a nie v strašnom finále, na ktoré by som sa spätne pozeral s pocitom, že to, čo som predviedol, bolo hrozné. Tak to nebolo. Bol to skvelý zápas,“ dodal „Fedex“. V Londýne sa vtedy skončila jeho neskutočná šnúra, keď ovládol predchádzajúcich päť ročníkov.

Zostrih finále:

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × 4 =