Home Najdôležitejšie Federer naklonený zmenám v Laver Cupe, dostanú šancu ženy?

Federer naklonený zmenám v Laver Cupe, dostanú šancu ženy?

by Michal Pokrivka
Roger Federer

CHICAGO – Švajčiar Roger Federer verí, že druhý ročník Laver Cupu na americkej pôde bude ešte úspešnejší než vlaňajší premiérový v Prahe. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión sa zúčastnil v pondelok v Chicagu na propagácii podujatia, ktoré sa v tomto meste uskutoční 21. – 23. septembra 2018.

Federera sprevádzali na propagačnej akcii Austrálčan Nick Kyrgios či legendy John McEnroe a Rod Laver, na ktorého počesť podujatie vzniklo. Práve Švajčiarov tím mal výraznú zásluhu na založení turnaja, na ktorom proti sebe bojujú výbery sveta a Európy. Švajčiarsky velikán uviedol, že po treťom ročníku privíta zmeny vo formáte podujatia. „Som absolútne otvorený zmenám. Aj tenistky si vedia predstaviť účasť na tomto turnaji. Veľmi rady by tam štartovali,“ citovala ho agentúra AP.

Laver Cup ako súťaž nadnárodných tenisových tímov mal premiéru minulý rok v septembri na tvrdom povrchu v Prahe. Štyroch zo šiestich hráčov v každom tíme vyberú na základe svetového rebríčka po Wimbledone. Ďalších dvoch si do družstiev zvolia kapitáni. McEnroe na nič nečakal a už v pondelok oznámil, že si do tímu na nadchádzajúci ročník vyberá Kyrgiosa. Ten vlani prehral tesný záverečný súboj vo dvojhre s Federerom, vďaka čomu sa z prvenstva tešil Tím Európy. „Verím, že Laver Cup podnieti viaceré zmeny v tenise, možno bude inšpiráciou k vytvoreniu nejakých pohárových súťaží,“ dodal Federer.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − eleven =