Home Zo zákulisia Federer: „Dúfam, že koučovanie na kurte zavedené nebude“

Federer: „Dúfam, že koučovanie na kurte zavedené nebude“

by Michal Pokrivka

Zavolať si trénera na kurt medzi gemami a poradiť sa s ním? Na WTA okruhu od roku 2008 bežná prax. Švajčiar Roger Federer pevne verí, že ATP podobné pravidlo nikdy nezavedie.

„Naozaj dúfam, že to nebude zavedené. A ak, tak snáď až keď ukončím kariéru. Nemyslím si, že je to potrebné. Ani spravodlivé, keďže nie každý si môže dovoliť trénera. Nebude to správne. Uvidíme priateľky ako prichádzajú na kurt, uvidíme rodičov ako prichádzajú na kurt. Podľa mňa by to vyzeralo amatérsky. Dúfam, že sa budeme držať od tejto myšlienky ďaleko,“ uviedol švajčiarsky tenista.

Napriek tomu si rodák z Bazileja nemyslí, že WTA by toto pravidlo ovplyvnilo negatívne. „Zdá sa, že to funguje. Možno komentátori to majú radi, lebo môžu hovoriť z iného uhla pohľadu. Je jasné, že ak príde tréner a nasleduje séria troch stratených gemov, tak to nebolo užitočné. Ale je to tak, ako to je. Nie je to chyba trénera ani hráčky,“ pozrel sa druhý muž sveta na súčasný stav na ženskom okruhu.

Na záver dodal, že tenis je podľa neho jedinečný práve svojou individuálnosťou: „Môžete sa pozrieť na svojho trénera, aby ste získali pohodlie a zacítili podporu. Okrem toho si myslím, že tenis je, alebo by mal byť, jedným z tých výnimočných športov, kde nefunguje koučovanie počas zápasov.“

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three + one =