Home Najdôležitejšie Federer alebo Djokovič? Kondičný tréner prehovoril

Federer alebo Djokovič? Kondičný tréner prehovoril

by Majo Malinovský
Roger Federer a Novak Djokovič

MONTE CARLO – Aktuálna svetová jednotka Novak Djokovič (32) sa môže popýšiť skvelou fyzickou kondíciou, ktorú na ňom obdivujú aj jeho súperi. A Srb by na okruhu ATP mohol pôsobiť ešte poriadne dlho, aspoň tak to tvrdí jeho kondičný tréner Gebhard Phil-Gritsch.

Podľa neho má Nole všetky predpoklady na to, aby medzi tenisovou smotánkou zotrval aspoň ako jeho veľký rival – legendárny Roger Federer, ktorý tento rok oslávi už 39. narodeniny a stále je schopný bojovať s najlepšími.

Djokovičov otec pred časom vyhlásil, že sa jeho fenomenálny syn v budúcnosti stane najúspešnejším tenistom histórie a teda prekoná rekordy švajčiarskeho velikána Federera. Na toho v počte grandslamových titulov stráca Nole už len tri celkové triumfy (17:20), ale podľa otca srbskej jednotky ho prekoná aj v dĺžke pobytu na tenisovom tróne.Keď sa nad tým zamyslíme, možné to určite je, pretože Djokovič je o šesť rokov mladší ako Federer. Akurát nemožno s istotou povedať, že bude na okruhu ATP ešte pôsobiť vo veku, v akom je už teraz fenomenálny Švajčiar. Kondičný tréner Noleho ale verí, že Djokovič bude schopný na najvyššej úrovni hrať až do štyridsiatky.

“Fyziologicky má Novak stále mladé telo, takže bude schopný hrať minimálne rovnako tak dlho ako Federer,” uviedol Phil-Gritsch na webe tennisnet.com. Nole mal podľa neho vždy výnimočnú fyzickú prípravu, vďaka ktorej je teraz tak úspešným tenistom a navyše disciplinovaným a zodpovedným tréningom sa snaží predísť viacerým zraneniam, podobne ako Federer.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − ten =