Home Správy Favorizované Švajčiarsko prvým finalistom Hopmanovho pohára

Favorizované Švajčiarsko prvým finalistom Hopmanovho pohára

PERTH – Dnes sa skončili boje v základnej B skupine Hopmanovho pohára v Perthe. Finálovú miestenku si v priamom súboji zaistilo favorizované Švajčiarsko.

Rusko – Japonsko 2:1

Oba tímy mali na konte dve prehry a dnes hrali iba o česť. Lepšie začali Japonci. Naomi Osaková sa vrátila po chorobe a v strhujúcej bitke zdolala Anastasiu Pavľučenkovovú 6:4, 3:6, 7:6(5). V prvom sete sa zrodil jediný brejk až v poslednom geme. V druhom dejstve prehrávala Ruska 2:3, no v ďalšom priebehu dominovala. Rozhodujúca časť priniesla po jednom stratenom podaní na oboch stranách. V skrátenej hre vyrovnala rodáčka zo Samary z 0:4 na 5:5, ale posledné slovo patrilo Osakovej.

Karen Chačanov vyrovnal po víťazstve 6:4, 6:2 nad Juičim Sugitom. Napínavý prvý set otvoril Japonec brejkom, neskôr prehrával 1:4, aby o pár minút vyrovnal. Koncovka patrila ruskému dlháňovi. V druhom dejstve sa Chačanov dvakrát presadil na príjme a nečelil žiadnej hrozbe straty servisu.

V mixe sa tešili Anastasia Pavľučenkovová s Karenom Chačanovom po jasnom výsledku 4:1, 4.0. Naomi Osaková s Juičim Sugitom zvládli len úvodný gem duelu.

Švajčiarsko – Spojené štáty americké 3:0

Švajčiarsko odštartovalo víťazstvom Rogera Federera nad Jackom Sockom 7:6(5), 7:5. Uvoľnená atmosféra, skvelý a priam exhibičný tenis na oboch stranách, sú pojmy, ktoré najlepšie vystihujú tento duel. Jediný brejk sa zrodil v 11. hre druhého setu. Bazilejský rodák vyhral 16:14 na esá.

Na svojho spoluhráča vzápätí nadviazala Belinda Benčičová. Coco Vandeweghovú zdolala 7:6(6), 6:4. Po skvelom úvode viedla 3:0 i 4:1, o pár minút však prehrávala 4:5 s brejkom. Napriek tomu zabojovala a dramatický prvý set strhla na svoju stranu. V druhom dejstve veľmi dobre servovala a rozhodla brejkom na 2:1. Vyhrala neuveriteľný 18. zápas za sebou!

Na záver Belinda Benčičová s Rogerom Federerom výsledok prikrášlili, keď si poradili s Coco Vandeweghovou a Jackom Sockom v exhibične pojatom mixe 4:3(3), 4:1. V prvom sete hranom bez brejku mali v závere viac šťastia, v druhej časti rozhodli úspechom na príjme za stavu 1:1.

Švajčiarsko vyzve v sobotňajšom finále so začiatkom o 9:00 SEČ prvý tím z A skupiny. Šancu majú stále Nemecko, Belgicko aj domáca Austrália.