Home Najdôležitejšie Fascinujúce finále v Bazileji pre Federera

Fascinujúce finále v Bazileji pre Federera

by Tomas Hmira

BAZILEJ – Roger Federer sa stal víťazom ATP turnaja v Bazileji (1 837 425 EUR, tvrdý povrch v hale). Juana Martína del Potra zdolal 6:7(5), 6:4, 6:3.

Obaja tenisti v prvej časti dvakrát stratili svoj servis. Švajčiar viedol s brejkom najskôr 1:0, neskôr i 5:4, keď Argentínčana dvakrát za sebou obhodil na sieti. Napokon musel prísť na rad tajbrejk. V ňom viedol Federer už 3:0. Po nádhernej výmene vyrovnal del Potro na 3:3 a následne mu k zisku setu pomohla svetová dvojka tromi nevynútenými chybami za sebou.

V druhom sete nasadená jednotka nevyužila brejkbal za stavu 2:1. Loptička z výhodnej pozície skončila v aute. Za stavu 5:4 si Švajčiar vypracoval ďalšie dve možnosti na brejk. Druhú využil po forhendovej chybe súpera.

Rozhodujúci set otvoril brejk del Potra. Následne vyhral Federer štyri gemy za sebou a víťazstvo si už nenechal ujsť.