Tibor Macko, Matej Lipták, Dominik Hrbatý, Slovensko, Česko
Uprostred prezident STZ Tibor Macko, vľavo kapitán fedcupového tímu Matej Lipták a vpravo kapitán daviscupového tímu Dominik Hrbatý (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Fanúšikovia sa v derby Slovenska s Českom majú na čo tešiť: Veľká premiéra budúcnosti slovenského tenisu

BRATISLAVA – Víkendové priateľské stretnutia daviscupových a fedcupových tímov Slovenska a Česka budú ideálna príležitosť dať šancu mladým hráčom.


Slovenský daviscupový kapitán Dominik Hrbatý chce na antukovom dvorci pražskej Sparty vyskúšať Lukáša Kleina vo dvojhre aj vo štvorhre. Šéf fedcupovej lavičky Matej Lipták dá na harde v bratislavskom NTC v debli šancu Kataríne Kužmovej – mladšej sestre slovenskej jednotky Viktórie Kužmovej.

Klein si v júni vypýtal pozvánku do daviscupového tímu triumfom na turnaji Bratislava Open. Na ceste za titulom vyradil Filipa Horanského i Norberta Gombosa a vo finále zdolal Alexa Molčana. Zverenec českého trénera Tomáša Krupu tak potvrdil výkonnostný progres, ktorý naznačil už vlani na challengeri Peugeot Slovak Open, na ktorom si poradil s najlepším českým singlistom Jiřím Veselým a poriadne potrápil Kazacha Michaila Kukuškina.„S trénerom daviscupového tímu Tiborom Tóthom sme sa snažili vybrať tých najlepších tenistov, ktorí v uplynulom období odohrali najviac zápasov za sebou. Som rád, že máme možnosť vyskúšať Lukáša Kleina. Doteraz sme skladali súpisky na víťazstvo, teraz si môžeme dovoliť urobiť krok dozadu a dať šancu mladým hráčom. Lukáš si to zaslúži, začína sa dostávať medzi chlapcov z daviscupovej partie aj ich zdolávať. Bola by to škoda, ak by išiel povedzme o rok na ostrý daviscupový zápas bez skúsenosti. Lukáš je budúcnosť slovenského tenisu a niekde tu premiéru musí zažiť. Myslím si, že teraz je absolútne vhodný čas,“ uviedol Hrbatý.

Dominik Hrbatý (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Lipták pri skladaní nominácie na zápas fedcupových tímov veľa možností nemal. „Viki Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová a Rebecca Šramková boli jasné. Pri voľbe štvrtej hráčky som sa mohol rozhodovať medzi Katkou Kužmovou, Viktóriou Morvayovou či Terezou Mihalíkovou. Morvayovú som nominoval na zápas tímov do 23 rokov, kde si môže zahrať kvalitné zápasy aj vo dvojhre. Katka Kužmová je do budúcnosti jednou z alternatív do fedcupovej štvorhry. Pevne verím, že sa zvýši aj jej výkonnosť v singli.“Matej Lipták (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Češky napokon nastúpia v Bratislave bez dvojnásobnej wimbledonskej šampiónky Petry Kvitovej, ktorá si obnovila zranenie ruky. Tímovou jednotkou bude Markéta Vondroušová – vlaňajšia finalistka Roland Garros, v singli by mala dostať príležitosť aj Tereza Martincová. „Je super, že naše baby budú mať po dlhšom čase možnosť zmerať si sily s najlepším tímom na svete. Koronakríza nám dovolila zorganizoval toto stretnutie, pre naše dievčatá to bude veľká skúsenosť,“ zdôraznil Lipták.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Alex Molčan, Australian Open

Obrovské sklamanie pre slovenských fanúšikov: Súboj Molčana s ruskou hviezdou v Miami neuvidíme

MIAMI – Slovenský tenista Alex Molčan pre zranenie bedrového kĺbu v pondelok nenastúpi na duel …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × four =