Home Najdôležitejšie Fantázia, Viki! Hrunčáková v dažďom prerušovanom dueli predviedla na US Open parádny obrat a čaká ju finále kvalifikácie

Fantázia, Viki! Hrunčáková v dažďom prerušovanom dueli predviedla na US Open parádny obrat a čaká ju finále kvalifikácie

by Majo Malinovský
Viktória Hrunčáková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko

NEW YORK – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková postúpila na záverečnom grandslame sezóny US Open do finále kvalifikácie.


V súboji, ktorý sa dohrával po včerajšom odklade a ktorý aj dnes na viackrát prerušil dážď, zdolala nasadená slovenská deviatka po peknom obrate nenasadenú Emilianu Arangovú z Kolumbie v dramatickom trojsetovom boji za dve hodiny aj 41 minút 4:6, 6:4, 7:6(8).

Hrunčáková po včera odohratých piatich gemoch prehrávala už 1:4, ale na ďalší deň vstúpila do zápasu okamžitým brejkom na 2:4. Ani to ju už ale v prvom dejstve nezachránilo, pretože ďalšie štyri hry sa stali korisťou podávajúcich hráčok a nenasadená súperka tak za 41 minút vyhrala prvý set 6:4.

Druhé dejstvo prinieslo tri brejky. Hrunčáková v tretej hre na podaní odvrátila tri brejkbaly súperky a po brejku v nasledujúcej hre a udržaní servisu viedla už 4:1. Arangová to ale nevzdala a sériou troch získaných hier po sebe vyrovnala skóre na 4:4. Hrunčáková ale v dôležitých momentoch zabrala a záver setu bol v jej réžii, keď zvíťazila 6:4 a vynútila si tretí set.

V tom sme sa dočkali po brejku na obidvoch stranách, keď najprv slovenská favorita v štvrtej hre zobrala servis súperke, ale následne si o ten svoj taktiež prišla. Keďže obidve si už udržali podanie, o postupujúcej do kvalifikačného finále musel rozhodnúť supertajbrejk. V tom síce Hrunčáková viedla 2:0 aj 3:2, ale potom trikrát po sebe neuspela a prehrávala už 3:5. Viki ale ukázala veľkosť bojovníčky, keď sa v kľúčových momentoch opäť vyhecovala k lepším výkonom a po triumfe 10:8 sa radovala z postupu do kvalifikačného finále.

V tom na slovenskú kvalifikačnú deviatku čaká opäť nenasadená Britka Yuriko Lily Miyazakiová, ktorá ale v New Yorku v dvoch dueloch nestratila ešte ani set.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 5 =