Home Najdôležitejšie Fantázia! Šramková si na podujatí WTA125 v Taliansku zahrá o singlový titul

Fantázia! Šramková si na podujatí WTA125 v Taliansku zahrá o singlový titul

Rebecca Šramková

BARI – Slovenská tenistka Rebecca Šramková zabojuje na challengerovom antukovom podujatí WTA125 s dotáciou 115 tisíc USD v talianskom Bari o singlový titul.

Rozhodla o tom jej dnešná semifinálová výhra s rovnako nenasadenou chorvátskou súperkou Janou Fettovou, s ktorou na okruhu ITF v rokoch 2013 a 2014 prehrala obidva doterajšie vzájomné súboje. Dnes v talianskom Bari zvíťazila Slovenka za hodinu aj 49 minút po setoch 7:5, 6:3.

Aj keď sa Šramková hneď v prvej hre zápasu dočkala brejku, chorvátska súperka dokázala otočiť na 3:1 a viedla aj 4:2, ale ani jednej z hráčok v prvom sete príliš nefungoval servis a Šramková napokon po boji vyhrala prvé dejstvo za hodinu aj šesť minút 7:5.

Druhý set začal rovnako ako ten prvý, Šramková ale na brejk z úvodnej hry nadviazala aj dvomi udržanými podaniami a ďalším brejkom v tretej hre a razom vyhrávala 4:0. Aj keď následne Chorvátka vyhrala tri gemy po sebe, Šramková už drámu nepripustila a brejkom v deviatej hre na 6:3 spečatila svoj postup do finále.

V tom na aktuálne 153. hráčku rebríčka WTA čaká slovinská turnajová päťka Tamara Zidanšeková, ktorá v boji o finále za dve hodiny aj 14 minút zdolala francúzsku súperku Alizé Cornetovú po setoch 7:6(3), 6:4.

Dvadsaťšesťročná Slovenka má v nedeľu šancu získať svoj prvý titul na okruhu WTA. Doposiaľ má na svojom konte 12 singlových titulov z okruhu ITF. V prípade finálového úspechu by sa veľmi výrazne priblížila k svojmu rebríčkovému maximu, ktorým je 111. miesto z mája 2017.

Zdroj: ts, TASR