Home Audio/video Fantázia: Schmiedlová na Roland Garros vyradila bývalú svetovú jednotku a 23-násobnú grandslamovú víťazku!

Fantázia: Schmiedlová na Roland Garros vyradila bývalú svetovú jednotku a 23-násobnú grandslamovú víťazku!

by Majo Malinovský
Anna Karolína Schmiedlová, Roland Garros 2020 Paríž

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.V úvodnom kole vyradila na parížskej antuke bývalú svetovú jednotku a 23-násobnú grandslamovú šampiónku Američanku Venus Williamsovú 6:4, 6:4. Jej ďalšou súperkou bude nasadená desiatka Bieloruska Victoria Azarenková – finalistka tohtoročného US Open.

Venus Williamsová
Venus Williamsová (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Na úvod problémy s podaním

Schmiedlová, ktorá sa dostala do hlavnej súťaže vďaka chránenému renkingu, sa v úvode zápasu s Venus Williamsovou trápila na podaní. Američanka mala dvakrát brejk k dobru, ani raz ho však nedokázala potvrdiť. Od stavu 2:4 získala Schmiedlová štyri gemy za sebou a prvý set sa stal jej korisťou. Slovenka sa chytila na returne, vďaka dobrému pohybu mala navrch v dlhších výmenách.Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

Skvelý vstup do druhého dejstva

Na začiatku druhého setu Schmiedlová odskočila Venus Williamsovej na 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. V desiatom geme premenila pri vlastnom servise tretí mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so 40-ročnou Američankou na 3:1. Staršiu zo sestier Williamsových zdolala na Roland Garros aj v roku 2014, na začiatku tejto sezóny nad ňou zvíťazila na harde v mexickom Montereey. S Azarenkovou sa Schmiedlová vo vzájomnom zápase ešte nestretla.

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová (Foto: TASR/AP – Michel Euler)Pochvala od trénera

Schmiedlovej tréner Peter Huber bol rád, že jeho zverenka sa dokázala vyrovnať s veľmi chladným počasím, mrholením a silným vetrom. “Dnes boli v Paríži ťažké poveternostné podmienky na hranie. Kaja si po celý čas udržala koncentráciu. Pri stanovení taktiky sme vychádzali zo zápasu v Monterrey, kde v tomto roku Venus zdolala. Kaja nerobila zbytočné chyby a celý zápas hrala konštantne. V závere druhého setu začala hrať Venus aktívnejšie, no Kaja dokázala na to zareagovať, pridala plyn a zápas dotiahla do víťazného konca,” povedal pre TASR Huber.

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Venus Williamsová (USA) 6:4, 6:4

https://www.youtube.com/watch?v=qa-Z1HqJ4Po

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

2 komentáre

Marek 30 septembra, 2020 - 8:23 am

Autor článku sa vyzná v tenise ako ja v balete. Venus ani náhodou nie je 23 násobná grandslamová šampiónka.

Reply
Majo Malinovský 30 septembra, 2020 - 11:37 am

Neviem ako sa vyznáte v balete, ale Venus je 23-násobná grandslamová šampiónka, stačí si otvoriť wikipédiu. Má 7 singlových titulov, 14 deblových titulov a ďalšie dva z mixu takže dohromady presne 23:) Pekný deň a príjemné sledovanie baletu 🙂

Reply

Leave a Comment

twelve + 16 =