Home Najdôležitejšie Fantastický výkon Schmiedlovej v Monterrey: Súperke nadelila kanára a počas celého zápasu výborne servovala

Anna Karolína Schmiedlová, Guadalajara

MONTERREY – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová s prehľadom postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v mexickom Monterrey. V pondelkovom stretnutí 1. kola si za 81 minút poradila s Britkou Katie Boulterovou 6:4, 6:0.

Schmiedlová od úvodu zápasu výborne servovala, súperku na príjme nepúšťala k žiadnym šanciam, ale paradoxne ona bola hráčkou, ktorá prvýkrát prišla o podanie. V šiestej hre však dokázala kontrovať ribrejkom a vo zvyšku zápasu už servis nestratila. Za stavu 5:4 využila hneď prvý setbal a po 52 minútach viedla 1:0.

Kanár v druhom sete

Slovenská tenistka vstúpila suverénne do druhej sady, po pár minútach viedla už 3:0. Následne si jej súperka vyžiadala medical time-out, ale 111. hráčka zostala aj vo zvyšku setu koncentrovaná. Sériou ďalších troch gemov deklasovala Boulterovú a v druhom sete jej nepovolila ani gem.

Jej ďalšou súperkou bude víťazka súboja medzi deviatou nasadenou Japonkou Nao Hibinovou a Taliankou Jasmine Paoliniovou.