Home Najdôležitejšie Fantastický úspech slovenských tenistiek na ME U14: Vo vyrovnanom finálovom dueli podľahli súperkám z Česka

Fantastický úspech slovenských tenistiek na ME U14: Vo vyrovnanom finálovom dueli podľahli súperkám z Česka

by Roderik Pastier
Slovenská reprezentácia U14

LOANO – Slovenské tenistky získali na majstrovstvách Európy tímov do 14 rokov v talianskom meste Loano strieborné medaily.


Vo finále prehrali s Českom 0:2. Družstvo v zložení Soňa Depešová, Mia Pohánková a Kali Šupová pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha si vybojovalo miestenku na MS do 14 rokov v Prostějove, informoval portál Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Finálový súboj proti Českej republike otvorila v úvodnej dvojhre Pohánková, ktorá vo vyrovnanom zápase nestačila na Lauru Samsonovú a podľahla jej v troch setoch 4:6, 6:4 a 2:6. Depešová potom v stretnutí tímových jednotiek prehrala s Alenou Kovačkovou v dvoch setoch 5:7 a 4:6. Záverečná štvorhra sa za rozhodnutého stavu nehrala.

“Druhé miesto na ME je fantastický výsledok. Dievčatá ukázali svoje kvality. Vo finálovom stretnutí proti Češkám boli zápasy veľmi vyrovnané a môžem povedať, že rovnako ako prehrali, mohli aj vyhrať. Predviedli výborné správanie na kurte aj mimo neho. Pod tento obrovský úspech slovenského tenisu sa podpísala bojovnosť, sebavedomie a odvážnosť,” uviedol podľa stz.sk kapitán tímu SR Rudolf Horváth.Zdroj: TASR, stz.sk

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

7 − seven =