Lukáš Klein
Lukáš Klein (Foto: Instagram - Argentina Open Tennis)

Fantastický Klein víťazom slovenského derby: Po bezchybnom výkone bol Martin bez šance

BUENOS AIRES – Slovenský tenista Lukáš Klein pokračuje vo výborných výkonoch! Po premiérovom postupe do hlavnej súťaže na okruhu ATP zdolal v prvom kole ďalšieho slovenského tenistu Andreja Martina po setoch 6:4, 6:3.


Aj napriek tomu, že Klein nebol na úvod zápasu tak suverénny na podaní ako v predchádzajúcich zápasoch, Martin dve brejkbalové príležitosti nevyužil, za čo následne pykal a v štvrtej hre prišiel o servis. 291. hráč sveta brejk potvrdil a viedol už 4:1. Andrej Martin sa však dokázal vrátiť naspäť do boja o prvý set, sériou troch gemov v rade vyrovnal na 4:4. Koncovka úvodnej sady patrila mladšiemu z tenistov a po 42 minútach viedol Klein 1:0.

V druhom sete obaja tenisti stabilizovali svoje podania, v úvodných piatich gemoch sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej možnosti. V šiestej hre však Klein opäť prelomil podanie svojho súpera a záver zápasu si postrážil a pohodlne vyhral.V osemfinálovom zápase ho čaká najťažší možný súper v podobe nasadenej jednotky domáci Diego Schwartzman. Držíme palce!

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine + 3 =