Home Australian Open Fantastická správa z Melbourne: 15-ročná Jamrichová dobyla Australian Open!

Fantastická správa z Melbourne: 15-ročná Jamrichová dobyla Australian Open!

by Majo Malinovský
Renáta Jamrichová, Federica Urgesiová, Australian Open 2023

MELBOURNE – Slovenská tenistka Renáta Jamrichová s Taliankou Federicou Urgesiovou triumfovali vo štvorhre junioriek na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.


Renáta Jamrichová, Federica Urgesiová, Australian Open 2023
Renáta Jamrichová a Federica Urgesiová ovládli juniorského debla Australian Open (Foto: TASR/AP – Asanka Brendon Ratnayake)

Vo finále vyhrali nad štvrtou nasadenou japonskou dvojicou Haju Kinošitová, Sara Saitová 7:6 (5), 1:6 a 10:7.

Jamrichová sa stala siedmou Slovenkou v ére samostatnosti s titulom vo štvorhre na juniorskom grandslamovom turnaji. Doteraz sa to podarilo Henriete Nagyovej, Chantal Škamlovej, Jane Čepelovej, Filipovi Horanskému, Viktórii Kužmovej a Tereze Mihalíkovej. V juniorskom singli sa zo Slovákov z grandslamového titulu tešili Martin Kližan, Kristína Kučová a Tereza Mihalíková.Pätnásťročná Jamrichová dosiahla svoj doteraz najväčší úspech. V prvom sete finále síce s Urgesiovou prišli o náskok 4:1, ale v tajbrejku dokázali otočiť skóre zo 4:5 na 7:5 vo svoj prospech. Druhé dejstvo patrilo jasne Japonkám a získali ho hladko 6:1. Rozhodnúť teda musel až tzv. supertajbrejk, v ktorom Jamrichová s Urgesiovou odskočili súperkám z 5:5 na 8:5 a napokon premenili v poradí druhý mečbal. Zverenka trénera Jána Matúša sa v Melbourne dostala aj do štvrťfinále dvojhry, v ňom nestačila na siedmu nasadenú Mirru Andrejevovú z Ruska.

Jamrichová napodobnila Čepelovú so Chantal Škamlovou, ktoré v v dievčenskom debli triumfovali na Australian Open v roku 2010, i Terezu Mihalíkovú. Tá získala v roku 2015 v Melbourne cennú trofej vo dvojhre a o 12 mesiacov neskôr aj vo štvorhre spolu s Ruskou Annou Kalinskou. Medzi juniormi v roku 2011 vyhral štvorhru v Austrálii Filip Horanský po boku Čecha Jiřího Veselého.

juniorky – štvorhra – finále: Federica Urgesiová, Renáta JAMRICHOVÁ (Tal./SR) – Haju Kinošitová, Sara Saitová (Jap.-4) 7:6 (5), 1:6, 10:7

Hayu Kinošitová, Sara Saitová, Renáta Jamrichová, Federica Urgesiová, Australian Open 2023
Renáta Jamrichová a Federica Urgesiová (vľavo) ovládli juniorského debla Australian Open (Foto: TASR/AP – Asanka Brendon Ratnayake)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − eight =

2 komentáre

Slováci v akcii: Piatok 27. januára 27 januára, 2023 - 8:57 am

[…] Fantastická správa z Melbourne: 15-ročná Jamrichová dobyla Australian Open! […]

Reply
Grandslamová šampiónka Jamrichová Moškovi pripomína Hantuchovú: Potvrdila, že patrí medzi najlepšie juniorky sveta 27 januára, 2023 - 11:22 am

[…] Fantastická správa z Melbourne: 15-ročná Jamrichová dobyla Australian Open! […]

Reply