Home Najdôležitejšie Fantastická správa z Madridu: Schmiedlová si po parádnom obrate zahrá v hlavnej súťaži

Anna Karolína Schmiedlová, Australian Open

MADRID – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do hlavnej súťaže prestížneho španielskeho antukového podujatia WTA Mutua Madrid Open.

Slovenská kvalifikačná deviatka potvrdila proti austrálskej súperke Kimberly Birrellovej nasadeneje ako 21. rolu favoritky aj keď prvý set prehrala napriek vedeniu 2:0 za 57 minút 4:6.

Schmiedlová ale od druhého setu už na kurte jasne dominovala, keď hneď v druhej hre zobrala súperke podanie a za stavu 3:0 zahodila na ďalšom servise súperky až päť brejkbalov. Vôbec ju to ale mrzieť nemuselo, pretože za 47 minút ovládla druhý set po výsledku 6:2.

Rozhodujúce dejstvo prinieslo obojstranne rozpačitý úvod, keď si obidve hráčky prehrali po dve podania a stav bol vyrovnaný – 2:2. Od tohto momentu už ale opäť dominovala Schmiedlová, ktorá do konca setu stratila už len jedinú hru a po triumfe 6:3 postúpila v Madride do hlavnej súťaže.