Home Najdôležitejšie Fantastická Rybáriková v Birminghame po deviatich rokoch do finále

Fantastická Rybáriková v Birminghame po deviatich rokoch do finále

by David Pavlik

BIRMINGHAM – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila už do finále WTA podujatia kategórie Premier v anglickom Birminghame (936 128 USD, tráva vonku).

Slovenka (19. v poradí WTA) zdolala v súboji nenasadených tenistiek Češku Barboru Strýcovú (24. v poradí WTA) 7:6(1), 6:4. Jej súperkou v nedeľňajšom finále bude obhajkyňa titulu Petra Kvitová alebo Rumunka Mihaela Buzarnescuová.

Úvodné dejstvo odštartovala lepšie Rybáriková, ktorá po 15 minútach viedla 3:1. Ďalšie chvíle patrili Strýcovej. Češka pridala na presnosti, chodila si po zakončenia na sieť a sériou štyroch gemov otočila skóre. V deviatej hre dokonca viedla pri vlastnom podaní 30:0, slovenská jednotka sa ale po najlepšej pasáži dejstva vrátila do hry. Set rozhodol tajbrejk, v ktorom frustrovaná Strýcová darovala Slovenke celkový úspech.

V druhom sete sa úvodný brejk zrodil až za stavu 3:3, aj v tomto prípade ale Rybáriková okamžite kontrovala. Vyrovnanie Slovenku nakoplo. Udržaným servisom otočila na 5:4, aby následne v desiatej hre premenila hneď prvý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Rybáriková znížila vo vzájomnej bilancii so Strýcovou na 2:4
  • zdolala ju po 11 rokoch
  • v Birminghame zabojuje o druhý miestny titul, premiérovo sa tešila v roku 2009
  • zahrá si v druhom kariérnom finále na úrovni Premier

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine + five =