Home Najdôležitejšie Fantastická Kužmová víťazkou 10. ročníka ITF turnaja v Trnave

Fantastická Kužmová víťazkou 10. ročníka ITF turnaja v Trnave

TRNAVA – Viktória Kužmová sa stala víťazkou 10. ročníka trnavského ITF turnaja EMPIRE Slovak Open (100 000 USD, antuka vonku). Vo finále si poradila po setoch 6:4, 1:6, 6:1 s treťou nasadenou Verónicou Cepedeovou Roygovou z Paraguaja.

Väčšia aktivita bola spočiatku na slovenskej strane. Za stavu 2:2 sa Viki dokázala vyvarovať nepresností a čistou hrou prelomila servis súperky. V rámci prvého setu to bol rozhodujúci moment. Juhoamerická antukárka si proti dobre podávajúcej košickej rodáčke nevypracovala žiadnu šancu na ribrejk.

V druhom dejstve Paraguajčanka výrazne zvýšila agresivitu. Zverenkyňa Michala Mertiňáka sa naopak dostala do útlmu a do stavu 0:5 získala len štyri fiftíny. V závere sa skonsolidovala, no stačilo to iba na úpravu skóre. Nasadená trojka spravila v siedmich gemoch dovedna dve nevynútené chyby.

V rozhodujúcej časti sa čerstvo 20-ročná Slovenka vrátila k výkonu z úvodu zápasu. Dobre servovala, diktovala tempo. Po čistej hre na príjme zvýšila na 3:1 a vzápätí zopakovala rovnaký kúsok pri svojom podaní. V koncovke na kurte koncertovala. Za stavu 5:1 premenila po pokazenom riterne asunciónskej rodáčky prvý mečbal.

• Kužmová čelila jediným 2 brejkbalom v 2. sete
  • po 2. servise mala vyššiu úspešnosť ako po 1. servise (65 % vs 63 %)
  • prvýkrát v kariére triumfovala na 100-tisícovom ITF podujatí
  • stala sa druhou domácou víťazkou v 10-ročnej histórii turnaja (predtým Anna Karolína Schmiedlová 2014)

„Bolo to veľmi ťažké, bola som už veľmi unavená. V treťom sete som dostala šancu na začiatku a som rada, že som to dotiahla do víťazného konca. Forma je dobrá, to ma teší. To, že vyhrám turnaj na antuke som nečakala,“ povedala víťazka v prvej reakcii pre RTVS. Vďaka zisku titulu si pripíše do rebríčka WTA 140 bodov. Zajtra by sa v ňom mala objaviť na 84. pozícii.