Home Najdôležitejšie Fantastická Kučová: V pražskom finále nestratila set ani s ďalšou favoritkou a slávi najcennejší titul kariéry

Fantastická Kučová: V pražskom finále nestratila set ani s ďalšou favoritkou a slávi najcennejší titul kariéry

by Majo Malinovský
Kristína Kučová

PRAHA – Fantastické vystúpenie Kristíny Kučovej na antukovom pražskom podujatí TK Sparta Prague Open skončilo ziskom titulu. Slovenská tenistka vo finále nestratila ani set s favorizovanou turnajovou dvojkou Taliankou Elisabettou Cocciarettovou, ktorú zdolala 6:4, 6:3.


Ani 11 dvojchýb ju nezastavilo

Vo finálovom zápase, ktorý trval 91 minút, využila 30-ročná Kučová štyri brejkbaly, kým jej súperka len jediný. Slovenku v ceste za najcennejším titulom kariéry nezastavilo ani 11 dvojchýb, Talianka mala na konte len jedinú. Antukového turnaja, ktorý bol pre hráčky náhradou za zrušenú kvalifikáciu US Open, sa zúčastnilo až 128 tenistiek.Za skvelý výkon najcennejší titul kariéry

Kučová tak v Prahe zakončila fantastickú sériu siedmich triumfov, pri ktorých na podujatí z kategórie WTA 125k stratila len jediný set. Aktuálna svetová 173, ktorá svojho času figurovala aj na 71. priečke a vyhrala juniorský US Open v roku 2007, sa tak v Prahe dočkala svojho doteraz najcennejšieho titulu, ten druhý má z challengerového podujatia.

“Je to neuveriteľný pocit. Som veľmi šťastná. Ďakujem organizátorom za to, že spravili takýto turnaj. V Prahe hrám vždy rada. Je super, že som sa vedela takto dobre pripraviť a zvládla som to aj po fyzickej stránke. Zisk titulu je prekvapenie aj pre mňa. Takýto turnaj som naposledy absolvovala v Montreale. Na podujatí WTA sa mi vtedy podarilo postúpiť z kvalifikácie až do semifinále,” citovala slová Kučovej oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Skvelá Kučová s titulom z Prahy: “Je to neuveriteľný pocit”

Kristína Kučová získala titul na turnaji WTA kategórie 125K…

Uverejnil používateľ Slovenský tenisový zväz Nedeľa 6. septembra 2020

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve + four =