Home Audio/video Fantastická Kučová s parádnym obratom: V Indian Wells šokovala favoritku brutálnym nástupom

Fantastická Kučová s parádnym obratom: V Indian Wells šokovala favoritku brutálnym nástupom

by Majo Malinovský
Kristína Kučová

INDIAN WELLS – Slovenská tenistka Kristína Kučová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Indian Wells.


V úvodnom kole si senzačne poradila s favorizovanou Rumunkou Gabrielou Ruseovou v troch setoch 4:6, 6:4 a 6:1. Jej ďalšou súperkou bude štvrtá nasadená Anett Kontaveitová, Estónka mala v prvom kole voľný žreb.

Kučová nezvládla úvod duelu, keď po okamžitých dvoch brejkoch favorizovanej Rumunky razom prehrávala 0:3, ale nevzdala sa a brejkom znížila na 1:3. V prvom sete sa už ale ani jedna hráčka k prelomeniu servisu nedostala a prvé dejstvo tak za 59 minút ovládla rumunská favoritka – 4:6.Druhý set priniesol brejk Kučovej hneď v druhej hre, ale súperka z Rumunska odpovedala okamžitým ribrejkom a situácia sa zopakovala v šiestej a siedmej hre. O osude druhého dejstva rozhodol desiaty gem, v ktorom Kučová na podaní súperky premenila hneď prvý setbal – 6:4.

Rozhodujúce dejstvo začala Kučová obrovským trápením na servise a favorizovaná Rumunka piaty brejkbal premenila na brejk a zdalo sa, že pre slovenskú tenistku to už bude náročné otočiť. Opak ale bol pravdou. Famózna Kučová sa nakopla a výsledkom bolo šesť získaných hier po sebe a suverénne ovládnutie rozhodujúceho dejstva – 6:1.dvojhra – 1. kolo: Kristína KUČOVÁ (SR) – Gabriela Ruseová (Rum.) 4:6, 6:4, 6:1, Kaja Juvanová (Slovin.) – Océane Dodinová (Fr.) 6:3, 6:3, Naomi Osaková (Jap.) – Sloane Stephensová (USA) 3:6, 6-1, 6-2, Marta Kosťuková (Ukr.) – Maryna Zanevská (Belg.) 6:7 (5), 7:6 (6), 7:5, Daria Savilleová (Austr.) – Čang Šuaj (Čína) 6:3, 6:2, Astra Sharmová (Austr.) – Magda Linettová (Poľ.) 6:4, 7:6 (1), Jasmine Paoliniová (Tal.) – Katie Boulterová (V.Brit.) 6:3, 6:2, Amanda Anisimovová (USA) – Emma Navarrová (USA) 6:2, 6:2, Marie Bouzková (ČR) – Wang Čchiang (Čína) 6:3, 7:6 (5),  Alexandra Sasnovičová (Biel.) – Camila Osoriová (Kol.) 6:4, 5:0, Osoriová skrečovala, Shelby Rogersová (USA) – Nuria Parrizasová Diazová (Šp.) 6:1, 5:7, 7:6 (3), Kateřina Siniaková (ČR) – Irina-Camelia Beguová (Rum.) 6:2, 4:6, 6:4

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 4 =