Home Najdôležitejšie Famózny Polášek s Dodigom pokračujú v presvedčivých výkonoch: Po ďalšej dvojsetovej výhre sú už vo štvrťfinále

Ivan Dodig, Filip Polášek

MIAMI – Slovenský tenista Filip Polášek sa po boku Chorváta Dodiga prebojovali na turnaji v americkom Miami už do štvrťfinále. V dnešnom zápase zdolali v dvoch setoch kanadsko-poľský pár Auger-Aliassime/Hurkacz výsledkom 7:5, 6:4.

Od začiatku zápasu dominoval na oboch stranách kurtu predovšetkým servis a v prvých desiatich gemoch sme boli svedkami len šiestich brejkbalových príležitostí, ktoré zostali nevyužité. Kľúčový gem prvého setu sa odohral v jedenástej hre, kedy Polášek s Dodigom brejkli prvýkrát v dueli kvalitných singlistov a po 47 minútach viedli 1:0.

Druhý set mal podobný scenár, skúsení deblisti boli počas celého zápasu na svojom servise bezchybní a súperov nepúšťali k žiadnym brejkbalovým možnostiam. Aj druhú sadu rozhodol jediný brejk, ktorý prišiel v siedmej hre druhého setu a záver zápasu si štvrtý nasadený pár už postrážil.

Súpermi Dodiga s Poláškom vo štvrťfinále budú Marach so Savillom, ktorým na osemfinálový zápas nenastúpil ruský pár Chačanov/Rublev.