Home Najdôležitejšie Famózny Molčan to dokázal: Neuveriteľným obratom favoritovi zobral z rúk vyhratý zápas

ANTALYA – Slovenský tenista Alex Molčan si zahrá v hlavnej súťaži turnaja ATP v tureckej Antalyi. Rozhodol o tom jeho senzačný obrat so slovinským favoritom Blažom Kavčičom.

Úvodné dejstvo sa jasne nieslo v znamení slovinského favorita. Kavčič síce ponúknutý brejkbal na úvodnom servise slovenského súpera ešte nevyužil, ale ďalšie tri podania Molčana už boli jeho korisťou. Naopak nasadená trojka v troch podaniach stratila len štyri fiftíny a Slovák nemal v prvom sete k dispozícii ani jediný brejkbal. Za 34 minút ovládol favorit set hladko 6:1.

V tom druhom sa ale hra podstatne vyrovnala. Molčan spresnil hru a využitím piateho ponúknutého brejkbalu na druhom servise Slovinca sa dostal do vedenia o brejk (2:1). Potom síce v šiestej hre čistou hrou stratil vlastný servis a vzápätí na podaní Kavčiča zahodil ponúknutý brejkbal, ale koncovka setu sa niesla jasne v réžii Slováka. Čistá hra na vlastnom podaní, využitý tretí brejkbal pri prelomení servisu súpera a zakončenie setu ďalšou čistou hrou. Druhé dejstvo za 56 minút vybojoval Molčan – 4:6.

Famózny záver Molčana

Najväčšiu drámu prinieslo tretie dejstvo. Úvodných päť hier neprinieslo ani jediný brejk a len jediný brejkbal na podaní Molčana. V šiestej hre ale potvrdil slovinský favorit svoje kvality, keď čistou hrou zobral Slovákovi servis a potvrdením brejku viedol už 5:2. Zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté, ale potom prišiel famózny obrat Molčana, ktorý získal všetkých päť zvyšných hier do konca setu (7:5) a po dve a pol hodine sa radoval z nečakaného postupu do hlavného turnaja.